Varoitus: kiertäkää Jyväskylä

Älkää menkö Jyväskylään, ainkaan sen kävelykadulle:
http://www.iltalehti.fi/2005/02/09/2615225_uu.shtml

Tuossa vielä vitsejä samasta aiheesta (ja jotkut juttelevatkin):
http://netlari.econnection.fi/forum/forum.php?viesti=119732&sana=
51097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jollen aivan väärin muista, Kokkola on viime vuosina kohonnut aivan katuväkivallan kärkikaartiin asukaslukuun suhteutettuna.

Torin ympäristö ravintoloineen ja grillien nurkat tiivistävät tyhmyyden n 03.00 - 05.00 välisenä aikana.

Mutta eipä kukaan täysijärkinen enää tuohon aikaan kaduilla kuljekaan.

Äänestä
  • Me kuljetaan!Meinaan jos on tarvista,niin laitetaan Kokkolan rähisijät järjestykseen!Keskenkasvuisia ja huonolla kasvatuksella olevia nuoria ne on jotka kaupungissa rähisee!Vain soitto Iso Makelle ja hiljaisuus ja turvallisuus palautuu!Meinaan saatin Lontoon Sohokin aika hiljaiseksi!

    Äänestä

  • Eikös se laskenut?

    Muistaakseni 80-90 -luvun taitteessa oltiin Suomen kärkikolmikossa (jiihaa) mutta tilanne rauhoittui sitten...

    Tilastotieteilijät faktaa kehiin!

    Äänestä

  • hilipatihippan kirjoitti:

    Eikös se laskenut?

    Muistaakseni 80-90 -luvun taitteessa oltiin Suomen kärkikolmikossa (jiihaa) mutta tilanne rauhoittui sitten...

    Tilastotieteilijät faktaa kehiin!

    kokkolassa oltiin maan top 3 joukossa, sillonhan mä pyörin kaupungilla, tilanne rauhottu heit kun en enää viittiny kaupungille mennä! Olkaa kakarat kunnolla sielä kaupungissa ettei tartte tulla käymään!

    Äänestä

  • Vitun teinit. Mitä hienoa siinä on, jos väkivaltaa on paljon? itse ette tositilanteessa uskaltaisi tehdä yhtään mitään. Ennen luulin, että en pelkää mitään ja olin kesälomalla perheeni kanssa Espossa sukulaisteni luona. Eräänä iltana kun ostarilta palasin niin tulihan sieltä sellainen viiden hengen porukka ja rahat lähti puukolla uhaten. Siinä sitten olin ihan paskat housussa ja vielä nyrkistäkin sain. Heti kun joudutte tositilanteeseen niin haluatte vaan rauhaa, uskokaa pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gamla kirjoitti:

Älkää menkö Jyväskylään, ainkaan sen kävelykadulle:
http://www.iltalehti.fi/2005/02/09/2615225_uu.shtml

Tuossa vielä vitsejä samasta aiheesta (ja jotkut juttelevatkin):
http://netlari.econnection.fi/forum/forum.php?viesti=119732&sana=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu