raskausoireita 6 viikkoa keskenmenosta + nega

Sank

Saimme spontaanin keskenmenon 30.10 jolloin kuvittelimme olevamme viikoilla 10 6, mutta ultra paljasti kehityksen loppuneen jo viikoila 5 6. Kohtun todettiin tyhjentyneen täysin n. 10 päivää vuodon alusta. Noin 2 viikkoa siitä kuvittelin tikuttaneeni ovulaation ja yritystä heti kehiin, koska lääkäri lupasi, että yrittää voi. Lähes heti siitä huomasin taas rintojen olevan arat ja pientä neppailua alavatsalla. Noin viikko siitä tuli voimakkaita jopa repiviä kipuja masussa ja muitakin oireita, kuten huimausta, herkkää hajuaistia, yökötystä ja kasvot muistuttaa lähinnä pizzaa. Tein silloin ensimmäisen raskaustestin joka näytti negatiivista.

Oireet senkuin jatkuvat ja viimeviikon perjantaina tein jo toisen testin, negatiivisen. Itsenäisyyspäivän aattona huomasin, että myös nännipihani ovat tummuneet ja suurentuneet. Eilen tein aamulla jo kolmannen raskaustestin ja negaa se pukkas taas. Kai se on uskottava ettei siellä mitään tapahdu, vaikka kova toive olisi uudesta raskaudesta.

Ihmetyttää kovasti nämä oireet, koska aiemmin ei samanlaisia ole ollut, kuin raskauden aikana. Onko kukaan täällä tullut heti km:sta raskaaksi, ja milloin se on näkynyt testissä? Nyt on 5 ja puoli viikkoa odoteltu menkkoja. (tiedän et voi km jälkeen mennä kauankin, ennen vuotoa, mutta jotenkin tuntuu, ettei se ole edes lähipäivinä alkamassa.)

1

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiihmeitä

      Lopeta oireiden miettiminen. Tulet raskaaksi jos niin on tarkoitettu. Otat ja juot pullon konua, huomaat kuinka paljon helpompaaa elämäsi on ilman lasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      184
      10586
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      63
      2909
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2628
    4. 88
      2500
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2202
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      264
      2059
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1260
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      912
    Aihe