Miksi tori on tyhjä?

Kävin tänään perjantaina (8.12.2017) kirkonkylällä ostoksilla. Ajelin torin ohitse, siellä en havainnut yhtään torikauppiasta.
Harkon edessä oli kaksi (2) "kauppalopoa". Sama tilanne oli muutama viikko sitten perjantaina.
Onko neljäsataatuhatta (400.000) mennyt "hevon perseeseen"?
Minä vain kysyn?
2293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Torihan kuluu ja likaantuu, jos siellä on toimintaa.

Äänestä

No eihän tuollaisella heinäladolla mitään käyttöä ole kun ei taida enää poikolassakaan olla lehemiä ja ei varmaan korpelassakaan .
Joo että kaikenlaiseen paskaan sitä rahaa työnnetään ,mutta jos kysyisit johonkin oikeaan asiaan niin ei tipu eikä lirise.Mikähän pöljä tuon keksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahhoaonkai kirjoitti:

Kävin tänään perjantaina (8.12.2017) kirkonkylällä ostoksilla. Ajelin torin ohitse, siellä en havainnut yhtään torikauppiasta.
Harkon edessä oli kaksi (2) "kauppalopoa". Sama tilanne oli muutama viikko sitten perjantaina.
Onko neljäsataatuhatta (400.000) mennyt "hevon perseeseen"?
Minä vain kysyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu