tunteeko kukaan...

kyöstiä kajaanista??? myi ainaki joskus 90-luvun alkupuolella torilla tuoresilliä ja tonnikalaa, joskus myös nakkeja... siinä vasta oli mukava mies! mitähän se nykyään myy???
101541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ja lopetti koko homman. Lähti pois kajaanista ja on nyt Nokia miljönääri ja viettää talvet Karibialla ja kesät suomen Lapissa. Näin viime kesänä Lontoossa , oli ostomatkalla eukkonsa kanssa, lähti illalla takaisin Rovaniemelle ja ei eikonut käydä Kajaanissa enää ikinä, oli sellaiset huonot kokemukset ko ihmisistä...

Äänestä
  • sittenkin olet sama poikkeava penmus josta ne täällä vieläkin puhuvat. Ole mies edes kirjoitellessasi ja käytä samaa penmus nimimerkkiä.

    Äänestä

  • kuulolla kirjoitti:

    sittenkin olet sama poikkeava penmus josta ne täällä vieläkin puhuvat. Ole mies edes kirjoitellessasi ja käytä samaa penmus nimimerkkiä.

    "kuulolla" se vasta miehekästä on, ihanko itse keksit tuollaisen, eikai vain äiti neuvonut, so soo

    Äänestä

  • Kyllä jaska tietää...
    Senverran jämeriä mielipiteitä on hällä.

    Äänestä

  • Ulkona kirjoitti:

    Kyllä jaska tietää...
    Senverran jämeriä mielipiteitä on hällä.

    joista kukaan ei ymmärrä edes mitään

    Äänestä

  • on mielipiteitä kirjoitti:

    joista kukaan ei ymmärrä edes mitään

    Onkohan ongelma minulla, jos et mielipiteitäni ymmärrä? Heh.

    Äänestä

tuoresilliä Kuopion torilla, tosin viimeksi näin sitä Mikkelin torilla

Äänestä
  • vai on se kyösti kuopioon kotiutunu... vieläköhän ne sen sillit on yhtä tuoreita ku sillon 90-luvulla?!!!

    Äänestä

  • teuwo kirjoitti:

    vai on se kyösti kuopioon kotiutunu... vieläköhän ne sen sillit on yhtä tuoreita ku sillon 90-luvulla?!!!

    kun silloinkin

    Äänestä

Myy nykyään sitä omaansa nakkia, ei kuitenkaan torilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teuwo kirjoitti:

kyöstiä kajaanista??? myi ainaki joskus 90-luvun alkupuolella torilla tuoresilliä ja tonnikalaa, joskus myös nakkeja... siinä vasta oli mukava mies! mitähän se nykyään myy???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu