Heippa kaikille! Arvoisat asiantuntijat olen hankkimassa uutta akkuporakonetta näin puolammatilaiskäyttöön ja Puusepänharrastetöihin. Budjetti olis sellanen ku 500€ onko minkälaisia nuo Makitan ja Hitachin koneet verratuna esim. Noihin Einhell, Roybin koneisiin joita mainostetaan hyvinä vaihtoehtoina näin Harrastekäyttöön, entäs Akunkesto? Mutta entäs jos mä ostankin Einhellin? niin tulenko sitten pettymään vähänajan päästä huonoon valintaan? Mikä merkki minun kannattaa ottaa, koska samalla reisulla olen suunitellut ostavani myös Yhdistelmäsahan, jonka vaihtoehdoksi mä ajattelisin merkkiä Einhell
Mikä on Hyvä Akkukone?
5
217
Vastaukset
- Hitachi.rules
Kriteereitä: LiIon-akku, momenttia >50Nm, 18V, merkkivehje.
IKH myi tätä kahdella 1.5Ah akulla 99€:
https://www.ikh.fi/fi/pora-ruuvinvaannin-ds18djl-2-5ah-hi60010346
Se taisi loppua, nyt akkuna 2x2.5Ah.
Hyvä vääntävä peli! - Hitachi.rules
Niin ja 13mm istukka!
- Hitachi.rules
Jos budjetti kestää niin hiiliharjaton moottori.
Ja uusien akkujen hintojakin kannattaa vertailla.- miten_lie
Taitaa kaikilla merkeillä olla mallistossaan jo muutama harjattomalla moottorilla oleva kone. Vaan millaisia käyttökokemuksia näistä akkukoneista on? Onko vääntö kelvollista, sitkeää vaiko kerrasta lopahtavaa? Onhan moottori täysin eri periaatteella toimiva, lieneekö ihan askelmoottori?
- Osa-aikaeläkeläinen
Ostin viimeksi Milwaukeen. Hyvä kone eikä ollut kallis. Valo on väärässä paikassa, mutta hyvä kun on olemassa. Akku puskee hyvin virtaa loppuun asti, eikä latausaika ole pitkä. Kyllä siihen koneeseen tartun AEGn sijaan, vaikka pitää vaihtaa pora ruuvariin ja päinvastoin. Isot hommat ovat tietysti kahden koneen hommia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.754246Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112263Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2411437- 1551436
- 1201271
- 1131195
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721119Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81096- 601004
- 35936