Tietiäisikö joku mikä näistä on nopeampi/parempi? Netistä löytää paljon ristiriitaista infoa.
Vastaukset 6
- Jutustelija1
Osta Yamaha YZF-R 125, se on jo vanha konstruktio mutta alkujaan ollut kova laite nelari piikiksi.
- Xeago
just mitä halusin kuulla
- Pojallekunostin
Toi YZF on siis vesipeli ja YBR ilmajäähy.
Kysyjä hakee ilmeisesti käytettyä kevaria. Niissä on ongelmana se, että ne ovat suurmmaksi osaksi kaadettuja/kolaroituja pelejä. Kilometritkin on mittarissa usein "säädetty".
YZFR 125 on epäilemättä paras alkujaan. Kymmenisen vuotta vanha YZF on kyllä valitettavasti jo melkoinen ostoriski. Koneet on kierrätetty täysremontin tarpeeseen usein jo 25 000 km kohdalla. Rungot vääntyneitä jne.
Mutta tietysti on olemassa hyvin hoidettuja ja jos ei nyt kaatamattomia, niin ainakin asiallisesti korjattuja yksilöitä. Täytyy vaan olla joku prätkiä tunteva mukana ostosreissulla.
Hyväkuntoisen YBR 125:n saattaa löytää helpommalla. Jonkun vanhemmalla ihmisellä tai tytöllä olleen vähän ajetun pelin. Ehkä mielestäni turvallisin vaihtoehto. - Jutustelija1
Pojallekunostin kirjoitti:
Toi YZF on siis vesipeli ja YBR ilmajäähy.
Kysyjä hakee ilmeisesti käytettyä kevaria. Niissä on ongelmana se, että ne ovat suurmmaksi osaksi kaadettuja/kolaroituja pelejä. Kilometritkin on mittarissa usein "säädetty".
YZFR 125 on epäilemättä paras alkujaan. Kymmenisen vuotta vanha YZF on kyllä valitettavasti jo melkoinen ostoriski. Koneet on kierrätetty täysremontin tarpeeseen usein jo 25 000 km kohdalla. Rungot vääntyneitä jne.
Mutta tietysti on olemassa hyvin hoidettuja ja jos ei nyt kaatamattomia, niin ainakin asiallisesti korjattuja yksilöitä. Täytyy vaan olla joku prätkiä tunteva mukana ostosreissulla.
Hyväkuntoisen YBR 125:n saattaa löytää helpommalla. Jonkun vanhemmalla ihmisellä tai tytöllä olleen vähän ajetun pelin. Ehkä mielestäni turvallisin vaihtoehto.Monella tytöllä on ollut myös YZF-R ja kyllä niitä on ihan hyviä tarjolla ja kun karsii pahimmat hinnan yläkanttiin arvioinnit pois niin jäljelle jää ihan järkipelejä.
Itse kannustaisin hankkimaan YZF-R:än sillä se tarjoaa hyvän vaihtoehdon piikkiä hakevalle. - Xeago
Jutustelija1 kirjoitti:
Monella tytöllä on ollut myös YZF-R ja kyllä niitä on ihan hyviä tarjolla ja kun karsii pahimmat hinnan yläkanttiin arvioinnit pois niin jäljelle jää ihan järkipelejä.
Itse kannustaisin hankkimaan YZF-R:än sillä se tarjoaa hyvän vaihtoehdon piikkiä hakevalle.Joo siis kysyin että mikä on parempi, cbf tai ybr
- Jutustelija1
Xeago kirjoitti:
Joo siis kysyin että mikä on parempi, cbf tai ybr
Ei kumpaakaan niistä kannata ostaa, osta vain sovinnolla tuo YZF-R ja nauti elämästäsi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 781240
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️47940Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?14812- 69802
- 82801
- 149746
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80719Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk38709- 64709
Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19605Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m120603Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k203598- 52559
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail115545- 90518
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet170518Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline118505Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18500YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25466Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65451