Malttakaa Luvikot ottaa ne työvaatteet vapaalla pois,monesti työpaikoilla sellaiset hassut kaapit jonne ne voi jättää,kutsutaan myös pukukaapiksi.
Miksi luvikot käyttää työvaatteita vapaalla
7
426
Vastaukset
- fdiutyfo
Kunnon mies on lähes aina töissä, vapaallakin. Snobit kravattiheput on erikseen joille sitten taas sopii iltaisin paremmin ne huomioväriset vaatteet, jotka eivät ole niiden työvaatteita. Kai jättävät kravattivehkeet sitten kaappiin lähtiessään.
- neontakkionpop
Voisikos näiden työn sankarien nenänniistäjät joskus pestä nuo vetimet? Edes kerran vuodessa? Ymmärrettävästi niitä Luvialla pitää käyttää vapaa-ajallakin, mutta jos vaikkapa voisi sitä ..skan ja hienhajua vähän vähentää... miten niiden perheet kestää samassa autossa? Tsemppiä pizzerian väelle ja Salen kassoille...
- Haisulit
Aamulla kävin .....tai meinasin käydä kafeella paikallisessa kahviossa, niin juomattahan se kafee jäi samoin kuin sämpylä jäi syömättä, jostakin tulvi sellainen tuoksu nenääni että ei maistunut enää pöydän antimet. Hiki ja pienet tuhnut sekä nurkassa röhivä tupakkamies saivat minut voimaan pahoin.
- Loiset
neontakkionpop kirjoitti:
Voisikos näiden työn sankarien nenänniistäjät joskus pestä nuo vetimet? Edes kerran vuodessa? Ymmärrettävästi niitä Luvialla pitää käyttää vapaa-ajallakin, mutta jos vaikkapa voisi sitä ..skan ja hienhajua vähän vähentää... miten niiden perheet kestää samassa autossa? Tsemppiä pizzerian väelle ja Salen kassoille...
Eihän tuolla porukalla ole muuta aikaa kuin vaa-aikaa, ja enpä usko että vaimot ottaa märkäpieruja autoonsa istumaan.
- perintöäodotan
Loiset kirjoitti:
Eihän tuolla porukalla ole muuta aikaa kuin vaa-aikaa, ja enpä usko että vaimot ottaa märkäpieruja autoonsa istumaan.
Ei naiset hajuista välitä ne on Luvialla tottuneet minkkitarhan hajuunkin ja keväisin paskanhajuun lahden pelloilla. Raha se on mikä ratkaisee se korvaa kaiken ja sitä ei joka gigololla ole, tarkkana täytyy olla.
- veronumero-on
ST.1 asemalla istuu päivittäin joukko eläkeläisiä työpuku päällä. Ne odottaa että joku tarvitsisi verovapaata työvoimaa ja kuutamourakoitsijaa. Kahvia ryystävät ja koittavat sulautua muuhun joukkoon.
- että_näin
Pakko kommentoida tuohon, että siitä porukasta en unissanikaan hakisi ketään töihin. Eikä ne jotka mitään osaavat oikeasti tehdä notku siellä, niillä on hommia enemmän kuin ehtivät tekemään.
Luvialla on kahdenlaista porukkaa; ne jotka osaa & tekee ja ne jotka notkuvat "työvaatteissaan" kahvikupin tai tuopin ääressä yrittäen näyttää työn sankareilta vaikka eivät osaa kärystä päätellen edes käyttää vessapaperia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja9614143Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va185840Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545551SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1475387Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2015122Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2894220HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.213900"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873601Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13507Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193469