Miksi luvikot käyttää työvaatteita vapaalla

Malttakaa Luvikot ottaa ne työvaatteet vapaalla pois,monesti työpaikoilla sellaiset hassut kaapit jonne ne voi jättää,kutsutaan myös pukukaapiksi.
7468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kunnon mies on lähes aina töissä, vapaallakin. Snobit kravattiheput on erikseen joille sitten taas sopii iltaisin paremmin ne huomioväriset vaatteet, jotka eivät ole niiden työvaatteita. Kai jättävät kravattivehkeet sitten kaappiin lähtiessään.

Äänestä
  • Voisikos näiden työn sankarien nenänniistäjät joskus pestä nuo vetimet? Edes kerran vuodessa? Ymmärrettävästi niitä Luvialla pitää käyttää vapaa-ajallakin, mutta jos vaikkapa voisi sitä ..skan ja hienhajua vähän vähentää... miten niiden perheet kestää samassa autossa? Tsemppiä pizzerian väelle ja Salen kassoille...

    Äänestä

  • Aamulla kävin .....tai meinasin käydä kafeella paikallisessa kahviossa, niin juomattahan se kafee jäi samoin kuin sämpylä jäi syömättä, jostakin tulvi sellainen tuoksu nenääni että ei maistunut enää pöydän antimet. Hiki ja pienet tuhnut sekä nurkassa röhivä tupakkamies saivat minut voimaan pahoin.

    Äänestä

  • neontakkionpop kirjoitti:

    Voisikos näiden työn sankarien nenänniistäjät joskus pestä nuo vetimet? Edes kerran vuodessa? Ymmärrettävästi niitä Luvialla pitää käyttää vapaa-ajallakin, mutta jos vaikkapa voisi sitä ..skan ja hienhajua vähän vähentää... miten niiden perheet kestää samassa autossa? Tsemppiä pizzerian väelle ja Salen kassoille...

    Eihän tuolla porukalla ole muuta aikaa kuin vaa-aikaa, ja enpä usko että vaimot ottaa märkäpieruja autoonsa istumaan.

    Äänestä

  • Loiset kirjoitti:

    Eihän tuolla porukalla ole muuta aikaa kuin vaa-aikaa, ja enpä usko että vaimot ottaa märkäpieruja autoonsa istumaan.

    Ei naiset hajuista välitä ne on Luvialla tottuneet minkkitarhan hajuunkin ja keväisin paskanhajuun lahden pelloilla. Raha se on mikä ratkaisee se korvaa kaiken ja sitä ei joka gigololla ole, tarkkana täytyy olla.

    Äänestä

ST.1 asemalla istuu päivittäin joukko eläkeläisiä työpuku päällä. Ne odottaa että joku tarvitsisi verovapaata työvoimaa ja kuutamourakoitsijaa. Kahvia ryystävät ja koittavat sulautua muuhun joukkoon.

Äänestä
  • Pakko kommentoida tuohon, että siitä porukasta en unissanikaan hakisi ketään töihin. Eikä ne jotka mitään osaavat oikeasti tehdä notku siellä, niillä on hommia enemmän kuin ehtivät tekemään.
    Luvialla on kahdenlaista porukkaa; ne jotka osaa & tekee ja ne jotka notkuvat "työvaatteissaan" kahvikupin tai tuopin ääressä yrittäen näyttää työn sankareilta vaikka eivät osaa kärystä päätellen edes käyttää vessapaperia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lankoori kirjoitti:

Malttakaa Luvikot ottaa ne työvaatteet vapaalla pois,monesti työpaikoilla sellaiset hassut kaapit jonne ne voi jättää,kutsutaan myös pukukaapiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu