Malttakaa Luvikot ottaa ne työvaatteet vapaalla pois,monesti työpaikoilla sellaiset hassut kaapit jonne ne voi jättää,kutsutaan myös pukukaapiksi.
Miksi luvikot käyttää työvaatteita vapaalla
7
429
Vastaukset
- fdiutyfo
Kunnon mies on lähes aina töissä, vapaallakin. Snobit kravattiheput on erikseen joille sitten taas sopii iltaisin paremmin ne huomioväriset vaatteet, jotka eivät ole niiden työvaatteita. Kai jättävät kravattivehkeet sitten kaappiin lähtiessään.
- neontakkionpop
Voisikos näiden työn sankarien nenänniistäjät joskus pestä nuo vetimet? Edes kerran vuodessa? Ymmärrettävästi niitä Luvialla pitää käyttää vapaa-ajallakin, mutta jos vaikkapa voisi sitä ..skan ja hienhajua vähän vähentää... miten niiden perheet kestää samassa autossa? Tsemppiä pizzerian väelle ja Salen kassoille...
- Haisulit
Aamulla kävin .....tai meinasin käydä kafeella paikallisessa kahviossa, niin juomattahan se kafee jäi samoin kuin sämpylä jäi syömättä, jostakin tulvi sellainen tuoksu nenääni että ei maistunut enää pöydän antimet. Hiki ja pienet tuhnut sekä nurkassa röhivä tupakkamies saivat minut voimaan pahoin.
- Loiset
neontakkionpop kirjoitti:
Voisikos näiden työn sankarien nenänniistäjät joskus pestä nuo vetimet? Edes kerran vuodessa? Ymmärrettävästi niitä Luvialla pitää käyttää vapaa-ajallakin, mutta jos vaikkapa voisi sitä ..skan ja hienhajua vähän vähentää... miten niiden perheet kestää samassa autossa? Tsemppiä pizzerian väelle ja Salen kassoille...
Eihän tuolla porukalla ole muuta aikaa kuin vaa-aikaa, ja enpä usko että vaimot ottaa märkäpieruja autoonsa istumaan.
- perintöäodotan
Loiset kirjoitti:
Eihän tuolla porukalla ole muuta aikaa kuin vaa-aikaa, ja enpä usko että vaimot ottaa märkäpieruja autoonsa istumaan.
Ei naiset hajuista välitä ne on Luvialla tottuneet minkkitarhan hajuunkin ja keväisin paskanhajuun lahden pelloilla. Raha se on mikä ratkaisee se korvaa kaiken ja sitä ei joka gigololla ole, tarkkana täytyy olla.
- veronumero-on
ST.1 asemalla istuu päivittäin joukko eläkeläisiä työpuku päällä. Ne odottaa että joku tarvitsisi verovapaata työvoimaa ja kuutamourakoitsijaa. Kahvia ryystävät ja koittavat sulautua muuhun joukkoon.
- että_näin
Pakko kommentoida tuohon, että siitä porukasta en unissanikaan hakisi ketään töihin. Eikä ne jotka mitään osaavat oikeasti tehdä notku siellä, niillä on hommia enemmän kuin ehtivät tekemään.
Luvialla on kahdenlaista porukkaa; ne jotka osaa & tekee ja ne jotka notkuvat "työvaatteissaan" kahvikupin tai tuopin ääressä yrittäen näyttää työn sankareilta vaikka eivät osaa kärystä päätellen edes käyttää vessapaperia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2253245Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3522915Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.771822Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601738Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,101480MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121443- 1221426
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4561328Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171310