Yhteistuumin. Nämä muut on lällyjä, jotka ei osaa edes keskustella.
Väyrysestä presidentti
SuomiArmas
1067
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
JOOO,++
Paavo++++Väyrynen++++on++oikeesti++++pätevin++++++suomen+presidentiksi,+
+kaikkein+kokenein,+viisain,++älykkäin,+
pitää+++suomen+puolia+kaikissa+tilanteissa,+
+++ei+ole+omaneduntavoittelija,+kuten+++useimmat+muut,+
on++harvinainen+++äly-pakkaus,++++++
kaikki+++hänen+++++++++++ennusteet+++++EU++politiikasta++++suomen+haitaksi+++on+käyny++++100+%++toteen,
nyt++suomi+tarvitsee++parhaan++presidentin+
+joka+vetää++suomen++suosta+++jälleen+++++++kukoistukseen,+
+maailman+turvallisimmaksi+maaksi++KOKO++kansalle,
+++++myös++suomen+vanhuksille+++turvattua+++++hyvinvointia++ja+hoivaa,
kaikki+muut++oavat++unohtanee++omat++suomen+vanhukset++++yksinäisyyteen,++kurjuuteen+
++ja+mikä+kamalinta++++köyhyyteen,++
kokoomuksen++ja+keskustan+leikatessa++++työeläkkeet+++++++entistäki+pienemmiksi,
Sipilän+++++ja++Orpon+++röyhkeydellä+ei+ole++rajoja,
Oletko koskaan ottanut selvää, millainen on presidentti, jolla on oman eduntavoittelu ensi sijalla. Niitä riittää Afrikan mantereella.
Niin kauan kuin muu maailma heidän toimintansa hyväksyy, ei pakenijat tule loppumaan. Nyt köyhimmänkin maan kansalaisilla on mahdollisuus nähdä tv:stä ja lukea lehdistä muiden maiden elintasosta. Nyt maan hiljaiset eivät enää jääkään nöyrinä palvelemaan hallitsijansa vaan yrittävät pois Välimeren yli.
Turhaa sinä moitit suomalaisten presidenttiehdokkaitten motiiveja. Valitaan sinne kuka tahansa, hän tulee toimeen sillä korvauksella, jonka hallitus on hänelle palkaksi päättänyt. Yksikään suomalainen presidentti ei elä eikä ole koskaan elänyt pröystäilevässä ylellisyydessä.
Päin vastoin - esim. Niinistö antaa kokonaan EU-virkansa mukaisen eläkkeensä hyväntekeväisyyteen. Hän katsoo, että tulee toimeen ilman sitä.
Aloittaja on samanlainen dementoitunut kaheli kuin idolinsakin.
Eihän voi mitään jos on rakastunut Väyryseen.
En kyllä äänestä Väyrystä (Paavoa).
Jos Keminmaan miehestä tulee pressa niin heitän Suomen passin vessaan :(
Väyrynen ei ole kiero juonittelija niinkuin tähänastiset
ja nykyinen presidentti. Niinistön siansaksasta saa
rivien välistä selvän, että Natoon ja heti kun se on
mahdollista.,
Näin jouluna muut keskustelevat ja hän riitelee ja promoo kirjaansa, olen herkällä tuulella KGB: suuntaan.
Väyrynen ei sovi edes karjan paimeneksi kun ei sillä???? ;-)))))))))))) huh!
Vanha on hyvä.
Väyrynen esiintyi tässä iltana muutamana TVssä, ja mitä hän alkaa pressana tehdä, no sehän jäi käsittelemättä kun vanhoja jo elettyjä aikoja kaiveli??!
Jos tuollainen pressa tukee on tehtävä kuin Saarijärven Paavo aikoinaan hukasi, *kuollaan pois*....
Miten hän mahtaisi hoitaa valtion asioita kun vanhoja tapahtumia kaivelee aina ja aina vaan, pressan on tiedettävä kertoa tulevista asioista ja lopetettava tuollainen vanhoja jauhanta, täysin ilman mitään johtaja-ajatusta esiintyi taas TVssä, hän on vanhuuden heikko kai joskus ollut valtiomies ei enää.