Oliko harvinainen vai ei?

charizardd

Asia kaihertanut minua siitä lähtien kun olen huomannut mitenkä paljon kyseisestä kortista maksetaan ebaysta. Eli kysymyksessä Charizard varjoton (shadowless) kiiltokortti, josta ihmiset maksavat tuhansia, kun taas jotkut myyvät "samaa" korttia muutamasta kympistä muutamaan sataseen, varmaan ne eivät kuulu johonkin alkupää tuotantoon? Nuo tuhansia maksavat kortit ovat tietysti MINT kuntoisia, ja base 1 setistä peräisin. Minä aikanani sain pakasta kyseisen kortin, mutta mistä tiedän että oliko korttini tuhansien arvoinen vai ei? Miten monta noita ensimmäisiä Charizardeja laskettiin maailmalle? Mahtoiko korttini olla juuri yksi niistä harvinaisista? Minä hölmö myin korttikokoelmani missä oli kaikki Blastoiset, Venusaurukset ja muut kiiltokortit suuri määrä halvalla kun enhän voinut tietää että hinnat lähtevät niin kovaan nousuun joissain korteissa. Olisi kiva siis saada mielenrauha, kun tietäisi vaikka että kyseinen omistamani kortti ei ollutkaan se tuhansien arvoinen. Sain kortin suoraan pakasta uutena ja vuosiluku saattoi olla tuo 1999, täysin varma en ole mutta melko varmasti tuo.

Kiitos jo etukäteen auttajille.

1

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peace.of.mind

      Turhaa katua vanhoja myyntejä kun ei ne varmaan sillä hetkellä ole olleet millään lailla arvokkaita. Etukäteen ei voi tietää mitenkään mistään josko jonkin arvo nousee tulevaisuudessa merkittäväksi.
      Eikä kannata hamstrata kaikkea mahdollista asunto täyteen arvonnousua veikkaillessa kun sekin tuo vain ongelmia. Myyntipäätökset jne. täytyy tehdä sen hetkisen tiedon ja tarpeen perusteella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 162
      4022
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      92
      3362
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      99
      2730
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      285
      2587
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2316
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      152
      2063
    7. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      6
      1674
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      1059
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1038
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      909
    Aihe