Mihin ovat kadonneet demarimiehet?

Luulisi, että demarimiehet olisivat aktiivisia politiikassa?
Kaupoissa myytävät lonkerot ovat kaikki käymisteitse valmistettua hiilihapotettua kiljua.
Kaikki tehdään sokerilientä käyttämällä. Makuerot tulevat erilaisilla esansseilla.
Alkossa myytävät 5.5% lonkerot ovat virvoitusjuomia, joihin on lisätty etanolia.
On aivan eriasia juoda hiivaa, kuin puhdasta alkoholia. Mikäli juot käymisteitse valmistettua lonkeroa useamman pullon, on varmasti huono olo seuraavana päivänä..

Aivan samoin, jos opit koulussa pakkoruotsin avulla huonosti ruotsia siitä ei ole mitään hyötyä.
Saman ajan, jos uhraat saksan tai venäjän opiskeluun kielitaidosta on hyötyä.
Suomenkielisissä kouluissa ei ole ruotsinkielisiä oppilaita, mutta venäjänkielisiä on, joten lapset voivat keskenään puhua venäjää.

Demareissa nyyny Haatainen on presidenttiehdokas.

5

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surkeaa_on

      ei demulitolloissa ole miehiä vaan "miesoletettuja" ja sen kyllä huomaa!

    • Onneksi nämä demarit, jotka voisivat vetää hameen päällensä hävisivät äänestyksen.
      Suomi astui ison askeleen kohti Euroopan sivistysvaltioita. Vielä pitää luopua Impivaaralaisuudesta ja ruotsinkielestä. Demarit ovat siinäkin asiassa häviävien puolella.

      • niin.rinnettä

        Vielä vuosi sitten demarit kannattivat vanhemman oluen myyntiä ruokakaupoissa.


    • Mikael Jungner suivaantui SDP:lle alkoholiäänestyksestä ja jättää puolueen
      Politiikka16:11STT
      "Tämä ei ole enää se puolue, josta minä aikoinaan innostuin", kertoo eronsa syistä SDP:n entinen puoluesihteeri ja entinen kansanedustaja Mikael Jungner.

      Miehet jättävät mummojen valtaaman SDP:n, joka on toisen mummopuolueen RKP:n ohjattavissa. Samassa porukassa ovat myös Paavo Arhinmäki ja Ville Niinistö. Li Anderssonista tuli myös rajoituksia kannattava mummo!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      2136
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      56
      1457
    3. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      212
      1309
    4. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      56
      1172
    5. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      80
      1150
    6. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      39
      1079
    7. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      68
      996
    8. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      64
      988
    9. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      125
      984
    10. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      223
      925
    Aihe