Vanha sanonta pätee edelleen

Vari-Antti

17

677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huulilasit.huurteessa

      Eikö vaan olekin Huulilasi se Keskon kustantama VAG itsekehuskelu lehti? Jutut samaa luokkaa kuin Volkswagen lehdessä, koskaan ei mitään vikaa missään ole ollut, vain asiakkaat saa autot rikki kun ovat taitamattomia :)

      VAROKAA, VOLKKARIT EI KESTÄ KÄYTTÖÄ!!!

      • persoonalrainer

        Vain mulla on paras aato ja joka toisin väättää on petoviili vittu äpärä. hämmeen ruastuvassa keklua näätän jollei ole suorathoosut ja pullisonki piällänsä


    • totuus.trafilta

      https://www.hs.fi/autot/art-2000002883294.html

      VW kestää paljon paremmin käyttöä kuin Tojo. Suomen teillä kulkee yli 3.800 yli puolen miljoonan Volsua mutta vain 2.200 tojoa. Tojo ruostuu käösiin kun Volsu vaan kulkee.
      Ei höpinää vaan trafin faktaa.

    • heil.jitler

      höpöä natsien höpöhöpöä

    • vbnbvnvn

      Takavuosina vain mainonta meni siihen että miten kupla sitten niin vuosien mittaan jalostunut täydellisiksi kun jo Japanilaiset ja eurooppalaiset kilpailijat meni vauhdilla jo ohi.
      Nyt sitten golf jo joutunut ahtaalle kun uudet autoluokat kiehtoo nuorempia ja lähinnä sitten varttuneet ostaja goffilla.

      • ja itäauto skodaa, katsokaapa liikenteessä, kaikki skodalla ajava ovat 60 ja kuoleman välillä. kai heillä on tarkoitus ottaa skodansa mukaan viimeiselle matkalleen.


    • Konserni.huijaa

      Vanhoja ikäihmisiä on helpompi huijata niinkuin pankkikorttien tunnuslukujen kalastelijat ja valepoliisitkin tietävät. Eivät kaikki dementoituneet edes ole tajunneet etä heitä on huijattu, eivätkä ymmärrä siirtyä Toyotan rattiin. Nuoremmat toki ovat jo asian tajunneet.

    • TSI2012

      ruostuvatkin nuo volokkarit ja skodat aivan uskomattoman nopeasti.

      • SinkittyKori

        Helmapellit kuljettajan puolelta läpäisivät katsastusmiehen ruuvitaltan. Ihan pahvia.


    • Kovarassi
    • EipaskaaEipeltoa

      Samaa mieltä kuin aloittaja. TAKAVUOSINA VW oli hyvä auto. Myssykansan mersu. Omakin 1996 Golf oli mainio peli. Lukkoja piti sulatella ostoshelvetin parkkihallissa, jos halusi autosta ulos, mutta tuommoisia en pitänyt kummoisina puutteina.
      Sen sijaan tämä vuosituhat kun alkoi, niin volsun laadun annettiin rojahtaa aivan kuralle, ja siellä se on myös pysynyt.

      • missä.ongelma

        En tiedä näistä aivan uusista, mutta vitoskopan TSI Golfilla olen ajanut nyt kymmenen vuotta ja ainoa ongelma on ollut vaihdettu vesipumppu. Auto on vielä todella hyvässä ryhdissä kaikenpuolin ja loistava ajettava. En tiedä mikä tuossa autossa olisi kuralla.
        Jakopää-ongelmankin VW hoiti tyylikkäästi tarjoamalla ilmaisen tarkastuksen ja jakopään vaihdon. Mokahan tuo VW:ltä oli, mutta asiakkaalle siitä ei tullut mitään kuluja. Synninpäästö siis minun puolestani tästä mokasta.


      • vaarmanakki

        Onnea! Sun kannattaa ihan tosissasi panostaa veikkauksen peleihin, tolla säkällä homma ei voi epäonnistua.


      • Päästäsynti
        missä.ongelma kirjoitti:

        En tiedä näistä aivan uusista, mutta vitoskopan TSI Golfilla olen ajanut nyt kymmenen vuotta ja ainoa ongelma on ollut vaihdettu vesipumppu. Auto on vielä todella hyvässä ryhdissä kaikenpuolin ja loistava ajettava. En tiedä mikä tuossa autossa olisi kuralla.
        Jakopää-ongelmankin VW hoiti tyylikkäästi tarjoamalla ilmaisen tarkastuksen ja jakopään vaihdon. Mokahan tuo VW:ltä oli, mutta asiakkaalle siitä ei tullut mitään kuluja. Synninpäästö siis minun puolestani tästä mokasta.

        Hoitaako VW myös seuraavan jakopää ongelman n.100 tkm päästä ? Yhtä heikot osat sinne takuuseen laitettiin.


      • Folkkari

        Minun kohdallani niitä jäätyviä lukkoja on ollut vain italiaanoissa, mutta vokkelohan olikin laatutilastoissa viatin tasolla viimeksi.


    • VW.maksaa.vaihdon

      "Hoitaako VW myös seuraavan jakopää ongelman n.100 tkm päästä ? Yhtä heikot osat sinne takuuseen laitettiin."

      Kun on tarpeeksi tietämätön asioista niin voi saada monta asiavirhettä hyvin pieneen tilaan. Ensinnäkin kysessä oli seitsemän vuotta vanha auto joten VW vaihtoi jakopään virhevastuun perusteella, ei takuun.
      Toisekseen noihin vanhoihin TSI-koneisiin vaihdetaan monellakin tavalla paranneltu konstruktio. Itse ketjukin on silminnähden vahvempi. Alkupään koneissa oli turhan heikko ketju.
      Tästä syystä kannattaa käyttää vaihdattamassa kaikkiin viime vuosikymmenen TSI-koneisiin uusi jakopää jos ei ole käynyt vielä vaihdattamassa.

    • itellä 1999 golfi 1.9SDI ajettu 560 000km. Normihuollot tehty. kerran lasahti vaihteisto 350 000km kohdalla. tyyppivika siinä vaihteistossa. ei muuta vikaa. siis tää golfi on tehty aikana, jolloin golfit tehtiin kestämään. ja ne kestää. iskarit, tehostimet jne on normi kuluvaa osaa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      87
      1504
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1400
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      54
      1219
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      28
      1114
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      962
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      908
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      872
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      797
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      733
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      76
      715
    Aihe