Olen haaveillut mallin urasta ja olen kuullut ettei kuvaajat ja filmiyhtiöt ota malliksi jos kansion kuvat on ottanut harrastajakuvaaja?
Mistä uudet kansiokuvat?
10
174
Vastaukset
- ModelHasBeen
Pyydä jotain kaveria ottamaan muutama kasvo- ja kokovartalokuva vaikka puhelimen kameralla. Rekisteröidy niiden kanssa modelmayhem-sivustolle. Siellä pääset yhteyksiin osaavien kuvaajien kanssa.
- Elitemodel
Tämä käytäntö on ollut jo vuosia käytössä. Kansio kannattaa kuvauttaa ammattilaisella koska suurempi todennäköisyys on tulla työllistetyksi hänen kauttaa, kuin kameran läpi tirkistelevän harrastajan. Muutamaa tunnettua tusina-kansio firmaa kannattaa välttää.
- puhdasjaluonnollinen
Kysy ihmeessä neuvoa huippu menestyneeltä Jasmin Mäntylältä!! Vielä lähes nelikymppisenä on ihailtu ja kadehdittu supermalli! (omasta mielestään)
- Toivoaonyhä
Sekä martina aitolehti ja johanna tukiainen
- Merjamerja
Kävin joku vuosi sitten valokuvauksen opiskelijalla tekemässä kansion. Ei tosiaan töitä tullut ja pari vuotta sitten teetin kansion ammattikuvaajalla ja sen kautta olen nyt saanut hyvin keikkoja.
- Terve.vaanmenoa
Mitä sinun hyvät keikat ovat?
- Apuakaipaava1234
Voisko joku ihana sanoa muutaman ammattilaiskuvaajan nimiä?
- Apuakaipaava1234
Itse maksoin kuvista Nadi Hammouda oli kuvaaja ja elämäni rumimmat kuvat,en tunnistanut itseäni eikä tututkaan!Yx meikkitaiteilija sanoi "hyi,kauheita".Järjestäjältä en saanut mitään sympatiaa saati uusia kuvia.Valokuvissa kroppakin oli jotenkin lyhennetty,hiukset hukkui taustaan ja naama kuin turpiin saanut!Henkinen toipumiseni ei ole vieläkään ihan ohi,joten neuvokaa please kuka ottisi HYViä kuvia,maksaisin paljonkin jos kauniita,ja nykytekniikoilla.
- Feikkikuvaaja
Omistussuhde kameraan ei tee valokuvaajaksi.
- exmit
Monessa casting- ilmoituksessa lukee nykyään että kuvat tulee olla ammattilaisen ottamia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988