IAU on paskasakin ja löisryhmän mafiasakki jossa työtävieroksuvat paskahousut koittavat vältellä työntekoa viimeiseen asti.
IAU on paskasakkia
IAUmyass
7181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mihinhän perustat väitteesi?
No kato mitä nysämunia ja työnvieroksujia IAUlaiset ovat. Kommareita, mammanpoikia, idiootteja jne
Tyhmähän se on joka ei työehdoistaan taistele. Valitettavasti Helsinki-Vantaalla on kaksi firmaa jonka työntekijät eivät uskalla liittyä liittoon koska työnantaja kiristää heitä. Onneksi sentään suurin toimija laittaa Paltalle vastaan.
Turha sitä IAU:laisille on maksaa, moniosaajat hoitaa saman paljon halvemmalla:
https://mvlehti.net/2017/05/30/video-moniosaajat-terminaalityontekijoina-aon-mukaista-matkalaukkujen-kasittelya/
Moniosaaminen on normaali asia lentokentällä. Tähänkin IAU on puuttunut niin että henkilölle maksetaan jos hän omaa useita eri taitoja. Videossa näkyvä aulatyöntekijä on yksi aselaji. Työnantajapuoli yrittää tottakai saada nämäkin monitaitoisuus lisät pois. Eihän työnantajalle ole mitään hyötyä monitaitoisesta työntekijästä, eihän?
Pomotkin sennäköistä porukkaa, että Pride-kulkue olisi niille sopiva paikka. Kunnon töissä noille ei olisi mitään jakoa.
Liittoihin kerääntyy aina ne heikommat luuserit. Niin jäseneksi kun hallintoonkin,
Näillä työhistoria pelkkää saikuttelua, vittuilua, uhkailua, riitelyä, työn vieroksumista ja kaikkea muuta mitä huono ja olematon kotikasvatus tuo tullessaan.