Tarkoitus olisi huonekalua maalata Uulalla (Ovi- ja ikkunamaali). Onko sävyttämätön valkoinen 'kirkkaanvalkoinen' (niin että peittää huonosti) vai enemmän 'luonnonvalkoinen' niin että sitä voi käyttää sävyttämättömänä?
Uula 00 Valkoinen sävy?
2
328
Vastaukset
- Pytystämittaaja
Anteeksi että kommentoin antamatta suoraa vastausta. Kyllä puhtaanvalkoinen peittää hyvin jos maali on tehty sellaiseksi, eli jos siihen on laitettu tarpeeksi titaanidioksidia. Isot maalitehtaat ovat vähentäneet sen määrää kustannussyistä, itse en Uulan tuotetta ole testannut mutta tuohan selviää helposti jos otat pienen purkin ja kokeilet sillä?
- Uulaa
Ostin kuitenkin 1001 Pouta sävyä jossa tippa mustaa seassa. Tummaan lipastoon sai sitäkin neljä kertaa laittaa että olin täysin tyytyväinen peittoon (pensselillä maalasin), kolmekin olisi varmaan riittänyt mutta kun ei kiire ollut . Näyttää hienosti toimivan yhteen 1512 Naava sävyn kanssa. Naava on isommalla pinnalla vaaleampi kuin mitä värilastussa, johonkin maalausprojektiin pitää kokeilla 1518 Laava sävyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271904
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561246Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?521131Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51883Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet42837Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798