Mitä hauskaa on siinä, että rikkoo työkalun omaa tyhmyyttään / huolimattomuuttaan? Naama persevirneessä aina kun kalliita työkaluja rikotaan! Ilmiö on yleinen erityisesti vasta amiksesta päässeillä lippis-jonneilla. Työkalun hinta pitäisi ottaa suoraan rikkojan seuraavasta palkasta, perkele soikoon.
Höhöhöhö. Taas hajosi työkalu! Hehehehe.
7
216
Vastaukset
- Hehhehhihhuhhaa
Hekoheko!
Työkalut nyt vaan sattuu olemaan hajoavaa sorttia, eikä aina edes tiedäm miksi ne hajoaa...muistellen tässä erästä mystistä poraushommaa jossa katkesi useampia poria vaikka kaiiki tehtiin kuin oppikirjan mukaan.
- Määvaan1
Onneks ei olla jenkeissä. Siellä duunareiden pitää ostaa omat työkalut ja kauheet kärryt missä niitä pitää.
- ÖliynHinta
Se on vain stressireaktio. Normaali tapa käsitellä jotain "älytöntä" tilannetta. Esim. jos joku tosi kallis asia rikkoontuu, tai jos vaikka kolmas kallis terä samaa sorttia katkeaa yhden päivän aikana. Se voi naurattaa, koska se vain on hassua. Apinamainen perusreaktio niinkuin syöminen ja itsensä rapsuttelu.
- Ohionvaionko
Ollessani iäkkäämpänä vastavalmistuneena koneistajana ensimmäisessä työpaikassani, pelkäsin koejalla irtisanomista niin paljon, että ostin rikkomieni työkalujen tilalle uusia, enkä kertonut kenellekään työkalujen rikkoontumisesta. Tekisin varmaankin saman uudestaan, sillä työpaikka olisi iäkkäälle työttömälle kuin lottovoitto.
- EiHellllsinki
Yksi idiootti onnistui helpossa kuparikierukan leikkauksessa rikkomaan uuden putkileikkurin teriä ja samalla tuhosi kuparikierukoita useiden tuhansien eurojen edestä (yksi kierukka 200 euroa)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k303710Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet491628- 731338
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751181Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911031Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1711030- 81876
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua38777Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?47735- 39720