Kyselisin vaan kun kiinnostais tuollainen kulkupeli. Mulla ei ole kokemusta Subaruista ennestää, mutta muista japseista kyllä. Autolla on ajettu 138000Tkm ja Kiinnostais lähinnä nuo tyyppiviat (moottori,voimansiirto ja sähkö viat) ja Ovatko varaosat kalliita sekä vielä että onko tuollaiseen bokseri koneeseen hankala vaihtaa esim. jakoremmi, Kysymys vaihdoista siksi koska olen yleensä huoltanut itse autoni. Kiitokset etukäteen tietäneille ja vastanneille.
Subaru LEGACY 2.0 GL 4X4 -96
hyvä käyttöautona??
31870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onko kyseisessä autossa levyt vai rummut takana?
Ei noin vähänajetuissa Subaruissa yksinkertaisesti ole tyyppivikoja. Tyyppiviat jos niistä voi puhua tulevat vastaan vasta kun autolla on ajettu n. 300-350 tkm.
Näin olen ymmärtänyt että subaru on luotettava auto. Kyllä tuo kyseinen vehje alkoi sen verran kiinnostamaan että pitää vissiin mennä katsomaan.