Nyt on vain jaksettava puskea eteenpäin vastatuulessa. Vaikka kuinka v.tuttaa niin ei se auta. On tehtävä asioita, vaikka burn outin uhalla. Koska ei tämä näinkään toimi.
Ryhdistäydy hyvä ihminen
Burning-burning
13150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kerään itseni ja olen kuin mies. Alkossakin on käytävä. Se johtaa aidan toiselle puolelle jossa niitty on vihreämpää.
Itkettää...
Ja miten helv. tää kuuluu ikävä-palstalle?
mitäpä helv. se sulle kuuluu mikä mihinkin kuuluu?
Se ei sinulle kuulu!
Alkossa on useampi käytävä, riippuen myymälän teekoosta sekä hyllyjen sijoittelusta. minunkin käytävä siellä on. haen viinini, jos kuuni on sammunut.
Samat fiilikset mulla naisella.
Tuntuu pahalta. Kaikki on niin väärin. Mitä teen elämälläni ja mitä en tule saavuttamaan. Elän turhuuden aikaa. Tätä menoa lakkaan uskomasta itseeni ja myös siihen mitä teen elämälläni. En tule saavuttamaan mitään. Tiedätkö, että yritän todella, mutta en jaksa enää :( en jaksa enää tätä turhuutta ja sitä, että olen silmätikkuna. En jaksa sitä, että tulen olemaan ihan tyhjänä ja joudun vielä monta vuotta olemaan ilman mitään tulevaisuutta. Se on tämä vuosi ja vaikka lopetan että saan aikaa.
Niin minä jaksankin kun saan elää rauhassa yksin. On se kumma kun muut eivät tätä ymmärrä vaan koko ajan tyrkyttävät omia mielipiteitään parempina.
Ja lisäksi, haluan hoitaa omat asiani itse, osaan pyytää apua jos sitä tarvitsen. Kestää kauan toipua monesta vaikeasta vuodesta.
Toivon naiselle hyvää joulua ilman alkoholia. Kirjoittele sitten tänne taas lisää mukavia juttuja.
Samoin miehelle. Juttuja tulee väkisinkin. Niiden mukavuudesta en tiedä.
Ei Joulu voi olla mikään hyvä ilman sinua. Ja kyllä sitä Joulupäivänä tulee varmaan hieman alkoa otettua.