Millaisia kokemuksia Phuket Graceland -hotellista

Ellipsi73

Olen tuomassa miestäni ensimmäistä kertaa Thaimaan lomalle Patongille ja Graceland-hotelliin. Siellä on kuulemma uusia, remontoituja huoneita ja "vanhempi" puoli. Millaisia kokemuksia teillä on ylipäätään Gracelandista? Entä keneltä kannattaisi siellä paikan päällä ostaa James Bond -saaren ja Phang Ngan reissu luoliin ja laguuneihin suuntaavine kajakkimelontoineen? Mikä on päiväretkien hintataso - eli mitä kannattaa maksaa? netissä hurjia hintoja, 4200 bahtia päivä mikä on ryöstöä verrattuna siihen, mitä maksoin 2014. Kiitos jo etukäteen!

9

934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • partyboy69

      Eivät ota lakanamaksua tytöstä ja saapi olla useampikin kerrallaan. Myös leidarit ovat tervetulleita. Hintataso riippuu onko kyseessä shortime vai longtime.

      • Anonyymi

        ruotsalaisilla on yleensä leidareiden kanssa hortid


    • Anonyymi

      Älkää vaan menkö Graceland hotelliin. Se on täynnä ryssiä. Etuilevat joka paikassa. Toinen hankala ryhmä ovat unkarilaiset, jotka omivat kaikki allastuolit.

      • Saattaa tällä hetkellä olla haastavaa löytää Phuketista hotellija joissa ei ole yhtään Venäläisiä, kun ovat mitä ilmeisimmin selkesti isoin turistiryhmä Phuketissa tällä hetkellä. Tietysti eroa on sillä että onko joku hotelli jonkunn Venäläisen matkanjärjestäjän käytössä vaiko ei, vai onko ryhmämatkan sijasta pelkkiä "omatoimimatkaajia" Venäjältä.
        Mutta oman viimeviikkoisen Phuketin kokemuksen mukaan iso osa Venäläisistä näytti olleen lapsiperheitä, joka sitten kuitenkin hieman hillitsee pahimpia käytösongelmia.

        Muutenkin Phuketissa näytti iso osa turistit olleen joko lapsiperheitä taikka pariskuntia. (eli jotain ihan muuta kuin mitä osa Thaimaan palstalla kirjoittavista kertoo Thaimaan matkalaisten olevan...)


      • Anonyymi
        santtu_1975X kirjoitti:

        Saattaa tällä hetkellä olla haastavaa löytää Phuketista hotellija joissa ei ole yhtään Venäläisiä, kun ovat mitä ilmeisimmin selkesti isoin turistiryhmä Phuketissa tällä hetkellä. Tietysti eroa on sillä että onko joku hotelli jonkunn Venäläisen matkanjärjestäjän käytössä vaiko ei, vai onko ryhmämatkan sijasta pelkkiä "omatoimimatkaajia" Venäjältä.
        Mutta oman viimeviikkoisen Phuketin kokemuksen mukaan iso osa Venäläisistä näytti olleen lapsiperheitä, joka sitten kuitenkin hieman hillitsee pahimpia käytösongelmia.

        Muutenkin Phuketissa näytti iso osa turistit olleen joko lapsiperheitä taikka pariskuntia. (eli jotain ihan muuta kuin mitä osa Thaimaan palstalla kirjoittavista kertoo Thaimaan matkalaisten olevan...)

        Voin sanoa, että Phuket on pilattu. Siitä on tehty ryssien reservaatti. Viimeinen kerta kun Thaimaahan matkustan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voin sanoa, että Phuket on pilattu. Siitä on tehty ryssien reservaatti. Viimeinen kerta kun Thaimaahan matkustan.

        Menkää Khao Lakiin, oltiin juuri kuukausi siellä . Venäläisiä ei pahemmin näkynyt eikä kuulunut. Ehkä liian rauhallinen paikka niille!


    • Anonyymi

      Eikös ruskien pitäisi olla matkustuskiellossa, viisumeita ei länsiliittouman maihin myönnetä vihollisille ?

      • Thaimaa kuuluu niihin maihin mihin Venäläiset pääsevät vapaasti tällä hetkellä ja siksi heidän määränsä on isohko Thaimaassa juuri nyt.


    • Anonyymi

      Venälaiset ovat ihan OK Thaimaassa. Ovat hiljaa ja omissa joukoissaan. Ennen Covid'ia olivat äänekkäitä ja röyhkeitä - nyt asiallisia.

      Pattayana beach'illä paljon hoikkia ja kauniita venakoita pelaamassa lentistä hammasrihma pöksyissä - on ilo wanhan silmille :-)

      "Länsimaiden" turistit mellastavat enemmän!

      Se, että Thaimaa on niin Ryssämielinen on kaksijakoinen asia; Kiva että ottavat Ruplat "oikeisiin" taskuihin mutta moraalisesti kyseenalaista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe