Koskas vanha posti ajetaan maantasalle ja uusi hulppea ostoskeskus alkaa nousemaan tilalle?
Käikälän uusi kauppa
TimpuriNaapurista
7237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Paikkahan on mitä parahin, vilkkaan tien varteen ja risteysalueelle, saadaan oikein sumppu kuten uutta sairaalaakin suunnitellaan, ikäänkuin väljempiä paikkoja kaupalle ei olisi .
Kyllähän siihen pieni kauppa sopii, miten aikovat järjestää parkkipaikat ja liittymät vilkkaalle Harvialantielle kun nytkin on vaikeuksia päästä Rantatieltä / Ruukintieltä tiettyinä kellonaikoina päätielle.
Tulee kaksikaistainen liikenneympyrä.
Hallissa käynnisty jo purkutraktori. Kohta alkaa seinät rytkyyn ja savi lentää.
Uudistuva käikälä. Kohta on metroa ja muuta mukavaa. Ei muuta kun tasaseksi vaan ja tilalle ainakin 7 kerroksinen kauppakeskus. Olis maccia ja täcciä. Marketista sais näkkiä. Siihen vois sopia myös hotel käitsy. Taksiasema ja poliisilaitos.
Aivan kuten Rantatien Roope kirjoittaa, tällaista menoa täällä ja sitten ihmetellään virallisella taholla mihin kaupunkilaiset häviää kun asukasluku pienenee ja verotulot pienenee.
Moni poistuu hukkuvasta laivasta, lisää tulossa sairaalan ongelmista johtuen ,johtihan K-HKS jokin aika sitten potilasvahinko tapahtumia koko valtakunnan tasolla, osaaminen ei johdu seinistä vaan,,.
Mee hoitoon jos oot kipee. Älä selitä.
Kuulin että siihen tulevaan kauppakeskukseen tulee myös hyvä kuntosalit ja kylpylä.