joulurauhaa

toivotan kaikille Hyvää Joulua ja Parempaa uutta vuotta 2018.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Haista vıttu!

Äänestä
  • koska lähdit tuolle linjalle vaikka tarkoitinkin vaan hyvää,ni pakkohan se on haistaa,ku sieltäpäin tuulee:),tuliko nyt hyvä mieli,mulle ei:(.MUTTA HYVÄÄ JOULUA KAIKILLE TEILLE,JOTKA KUNNIOITATTE JOULURAUHAA JA JOULUN RAUHAA.

    Äänestä

Ei kannata välittää noiden persesilimättömien penikoiden kommenteista. Joulun Rauhaa myös sinulle.

Äänestä

Koitanpa minäkin.

OIKEIN LÄMMIN HYVÄN JOULUN TOIVOTUS KAIKILLE.
Ihan jokaiselle.

Äänestä

On kiva kun joulurauhaa toivotetaan kaklille. Turku julistaa vain Turkulaisille. Olisiko jo aika muuttaa julistusta Tai ei lakia tarvitse kuin <turkulaiset. Muut saa rötöstellä niinkuin haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakastakaalähimmäistä kirjoitti:

toivotan kaikille Hyvää Joulua ja Parempaa uutta vuotta 2018.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu