Viime vuodelta melkein miljoona euroa tappiota! Pääomat syöty. Henkilökunnassa isoja muutoksia (talousjohtaja, kirjanpitäjä, liiketoimintajohtaja yms).
Onko toimitukset pelanneet?
Mammutti talous?
10
419
Vastaukset
- Minä79gg
Jaa, mistä tietosi on? Eihän vuosi 2017 ole edes loppoinut, eikä tuloksia julkaistu. Viime vuosi 2016 oli voitollinen ja liikevaihto nousi.
- Sepi1977
Asiakastieto kertoo totuuden. Tappio viimeksi päättyneellä tilikaudella noin 960 000 €! Omavaraisuusaste 4 % joka on katastrofi! Ei paljoa naurata.
- palstanmukaisesti
Mistähän hirsitalosta tässä on kysymus?
- TosiHyödytön
Niin ne hirsitalot syö ihan valtavasti energiaa, valitettavasti. Kyllä ne kuluttajat huomaa sen.
Pitäisi olla SuperMammuttihirsiä ... kumpi on parempi, laittaa rakenteisiin 50cm puuta, vai polttaa energiana se puu takassa? Wanhoissa alppikylissä näkee metrin paksuisia seiniä, sotakorvauksiinko niitä puita pitää säästää? Yllättävän halpaa vaikka paksuudeltaan 60cm seinä:)) - Siinainnapu
Tämä se on mestari, joka ei osaa kirjoittaa. Paljastit itsesi . Ei taida mennä pitkään kun on kirppis tilaa siellä yli-Kiimingissä . Muistakaa Mammutti että valheilla ei eletä . Jää nukuttujen öiden määrät vähäksi . Naputi naputi naa
- Vellu43CpvmPlus
Kateellisten/ vuokralla-asuvien höpinää. Siistiä työtä, lämmin tunnelma. Tuli käytyä sisällä katsomassa.
- Tappioooopaljo
Viimeinen 4 vuotta mammutin tappio on yhteensä 1,6 miljuunaa . Se on reilusti se. Nyt saa tehdä temppuja. Potkimaa rumimmat miehet pihalle
- Reputkiinni
Viime tilikautta rukattu uutta tappiota on tulossa miljoona tolokulla. Kyllä meidän ei kannata ostaa Mammuttihirsiä
- Sepi1977
Johtaja sanoi vielä marraskuussa Kauppalehden haastattelussa että tulos ja liikevaihto kasvoi merkittävästi. Liikevaihto oli kasvanut mutta tuli miljoonan tappio... joko ei ymmärrä tai valehtelee! Tai ei tiedä? Voiko olla noin kuutamossa?
- Vartti53c40eMinPlusPvm
Hyvä talo, hyvä lämpötalous. Minua ei kiinnosta puupennin vertaa nämä kommentit. Nautin talosta ja hyvästä, puhtaasta sisäilmasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592975- 1362164
- 921798
- 1641415
- 651346
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 791272
- 691132
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731069Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017