Moi. Onko hotelli Marylanzasta kokemuksia? Onko jotain erityistä huomioitavaa tai vinkkejö? Esitteen mukaan monipuolinen spa-hotelli ja all inclusive -mahdollisuus ym palveluita.
Marylanza hotellista kokemuksia
Marylanza
103176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kiva hotelli. Meillä ainakin oli iso huoneisto omalla pihalla golf-kentälle päin. Piha oli aika pimeä, mutta allas-alue oli iso ja mukava. Ihan hotellin vieressä on muuten alueen paras ostoskeskus: Parque santiago 6. Hotellin pääovelta vasemmalle pari sataa metriä.
Kiitti vastauksestasi! Onko mielestäsi väliä onko maan tasalla vai toisessa kerroksessa. Entä jäikö ruoka mieleen? Tarkoitus viihtyä kaksi viikkoa, joista eka all inclusivee ja toinen ilman mtään hotellin aterioita.
On oltava ehdottomasti toisessa kerroksessa. Ensimmäisessä kerroksessa on todella paljon torakoita, siis sadoittain. O niitä kyllä toisessakin kerroksessa, mutta niitä on vähemmän. Kymmenittäin silti.
Ei oli kannattanut ottaa all inclusivea, sillä ruoka oli minusta ainakin aika kammottavaa. Lisäksi jos et ollut ensimmäisten joukossa niin ruoka loppuu aina kesken.
Muuten kuitenkin ihan kiva hotelli jos nuo puutteet hyväksyy.
Hmmmm, kiitos silti tiedoista.
Minä vastasin ensimmäisenä, tuo toinen on trolli. Mutta me olimme siis ekassa kerroksessa ja piha oli aika iso, mutta valitettavasti varjon puolella. Ehkä ottaisin parvekkeellisen huoneiston jos voi valita. Meillä ei ollut allinclusivea, pari kertaa ostettiin ruoka hotellilla, ihan ok oli se, ei mitään mieleen jäävää. Hotellin pohjakerroksessa on iso kuntosali ja monipuoliset mahdollisuudet harrastaa kaikenlaista liikuntaa ryhmäliikunnnasta lähtien. Maksaa tietysti erikseen. Keskustaan kohtuullinen kävelymatka, rannalle vähän pidempi.
Olemme olleet Marylanzassa useita kertoja viimeisen viiden vuoden aikana, aina huone "maantasossa" (usein huoneet 102-104, kadulta katsottuna heti respan vasemmalla puolella), eikä koskaan ole nähnyt yhtään torakkaa. En tiedä sitten jos niitä on enemmän golfkentän puolella, mutta en allekirjoita tuota torakkaväitettä :-). Pyytäkää huone toiselta puolelta, niin saatte samalla merinäköalan.
Emme ota koskaan AI-palveluita, mutta ne ruuat mitä olemme syöneet hotellilla, ovat olleet ihan hyviä. Mielestäni hotellin suurin miinus on lievä tunnelmallinen "kylmyys" ja kolkkous. Siisti ja hyväkuntoinen paikka kaikin puolin.
Olen samaa mieltä ja useasti siellä asuneena olemme pyytäneet ja aina saaneet huoneen toisesta kerroksesta ja kadun puolelta. Yöaikaan liikenne on ollut olematonta ja on ollut ihanan rauhallista. Ainoa miinuspuoli on, että jos haluaa aamulla allaspaikkoja, on pakko nousta klo. 6.00 varaamaan paikat ja viettää siellä aikaa aamiaisen asti. Sen jälkeen pyyhkeitä ei heitetty hotellin toimesta nurkkaan ja aamupalalle voi mennä rauhallisin mielin.
Näin arvelinkin. Erityis Kiitos ensimmäiseelle vastaajalle. Aika tuttua kuviota varmaan kuten muissakin hotelleissa, ja ainahan moni asia on vähän tuuristakin ym. kiinni. Tähän asti (noin 10 kertaa) olemme majoittuneet aina jossain rantahotellissa. Nyt pieni lapsi seuruessamme, joten tämä hotelli katsottiin tiettyjen kuvioiden takia sopivimmaksi-
Oikea valinta...muistakaa käydä Ravintola Kuparipannussa syömässä.
Tulihan tuokin aivopieru taas esiin. Väärä saari, hombre!
Pistä korkki kiinni, please.