Vanha kyläkoulu

kiinnostava.kohde

19

4750

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahareikä

      Eihän tuohon hintaan voi vaatiakaan hyväkuntoista, putkiremonttia ym. varmasti riittää tuon ikäisessä rakennuksessa. Ja korvessa sijaitsee... vuosittaiset lämmityskustannukset tuplaavat hinnan nopeasti.

    • lähti

      hyvä hotelliksi

      • ennustan.konkurssia

        Paksu lompakko pitää olla jos tuosta rähjäkkeestä meinaa hotellin muokata. Ja täällä talvella turisteja ole minkään vertaa. Niemenharjun matkailukeskus riittää satunnaisille yöpyjille.


    • Ostan.heti

      Onko sinne Keski-Suomen Valokuituverkkoyhteys rakennettu. Nostaa kuulemma kiinteistöjen arvoa.

    • mietinpä.vaan

      Ilmoituksessa mainittua; Käyttövesiputkistoa uusittu osittain, samoin viemäriputkia. Eli ne jotka alkanu vuotamaan.. onko tuolla siis viemäriputketki hajonneet? Tehny varmaan kivan sotkun hienot tuoksuaromit.

    • Kojolanperhoinen

      Löytyy tietääkseni valokuitukin eli kiinteistö on arvonsa väärtti. Paikka sijaitsee rauhallisessa ympäristössä ja on oikea sijoittajan unelmakohde, majoituskapasteettia voisi hyödyntää mainiosti vaikkapa vastaanotto/säilöönottokeskuksen tiimoilta, kylän ihmiset ovat tunnettuja suvaitsevaisuudestaan. Palvelutkin ovat Lapin mitalla katsottuna aivan nurkan takana.

      • mainio.mainos

        Juu, nurkan takana palvelut.. yli 30km matkaa. Ja vielä hyvä sijoittajan unelmakohde.. saisko vähän perusteluja? Eikö tuon kokoinen talo hörpi öljyäki vuodessa jotain 8000l. Luulis et sijoitus vetää pian tappiolle jos vielä pakollisiin kuluihin laskee putkistojen uusimisen. Ei mikään halpa juttu kerrostaloon jossa neliöitä 700.
        Ettei tässä nyt vaan kiinteistövälittäjä yritä mainostaa.


    • ale.talo

      Hintaa laskettu reilusti... enää vain 18.000e. Miksi koulutalo ei käy kaupaksi?

      • Siihen pitäisi keksiä jotain liiketoimintaa, eikä siinä taida kannataa muu, kuin ilotalo.


      • pikkahinnallakaan

        Upealle koulutalolle ei löydy ostajaa, koska on myynnissä Suomen surkeimmassa kiinteistövälityksessä.


    • Tietenkin tallainen kohde on alkavan lestadiolaisperheen unelma, mutta sijainta on vähän kaukana täältä palveluista.

      • hash

        Joku paikallinen pilven polttelija voisi tietysti kasvattaa tuotetta aina myyntiin asti kyseisessä mestassa.


      • Mulla loppuu luvat omatarvekasvatukseen.


      • Liikuntasalit olisi hyviä tiloja kasvilampuilla pelleilyyn.


    • Anonyymi

      En tiiä onko myyjä hullu vai mikä.. Aluksi hinta ollu 18000...nyt 39000..kohta 4 vuotta yrittänyt myydä.. Ei tuon arvo kymppitonnia enempää ole.

      • Anonyymi

        Halvalla lähtee kyläkoulu vilkkaasta ja virkeästä Pihtiputtaan kunnasta. Järkiostos ja sijoitus tulevaisuuten!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Halvalla lähtee kyläkoulu vilkkaasta ja virkeästä Pihtiputtaan kunnasta. Järkiostos ja sijoitus tulevaisuuten!

        Pihtiputaalla vilkasta on vain ohikulkuliikenne.


    • Anonyymi

      Stalin hyökkää taas ja koko ajan.

      Ikäerojen merkitystä parisuhteessa aikuisten välillä' korostetaan liikaa. Suunnitelma on kultturimarxistinen. Stalin vihasi Suomalaisia ja kun ei saanut miehitettyä Suomea tuhotakseen meidät massmurhalla hän keksi 1950-luvulla kulttuurimarxistisen suunitelman.

      Nykyään Suomessa on paljon sinkkumiehiä jotka vittävät töiden jälkeen päivänsä yksin, eivät tapaa toisiaan eivät myöskään naisia. Tässä tilassa heitä aivan pitämällä pidetään vasemmistosuunitelmassa mukana olevien ihmisten avulla jotka ovat heidän suppeassa sosiaalisessa piirissään.

      Kun he viimein keksi ikäisinä oppivat purkamaan tuon loukun toitotetaan, että lapsenteko ikäiset naiset ovat heille liian nuoria ja sopimattomia kumppaneita. Tällaisesta seurustelusuhteesta heitä syljetään kumpaakin osapuolta oikein kunnolla eron aikaansaamiseksi ja tuollaista miestä voidaan nimitellä vaikka semipedofiiliksi.

      Kaiken takana tietenkin on Stalinin suunnitelma, joka lähti käyntiin 1950-luvulla Suomalaisten tappamiseksi sukupuuttoon.

      Tähdennettäköön vielä, että puhun aikuisten välisestä seurustelusta.

      Lisäksi tähdennetään, että ennestään tuntemattomia naisia miehet eivät saa lähestyä. Nuoret naiset opetetaan ajattelemaan kveriporukan jutteluilla sellaisten tuntemattomia naisia julkisilla paikoilla lähetyvien miesten olevan friikkejä pervo ja raiskaaja ym tyyppejä.

      Näin Stalinin suunitelma etenee ja Venäläiset Suomessa vievät sitä vauhdilla eteenpäin.
      Tämänköhän vuoksi tasavallan Presidentti Niinistö ja rouva Jenni Haukio tekivät lapsen ja avioituivat ikäerosta huolimatta.

      Lapsentekotalkoisiin siitä kaikki.

    • Anonyymi

      Kannattaa leikkiä pyromaania

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      73
      538
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe