Kuulin, että Jellivaarassa olisi moottorisaha saarnattu synniksi.
Huomenna työpäivä ja pitäisi ennen sitä tietää mitä siellä on puhuttu.
Huomenna työpäivä ja pitäisi ennen sitä tietää mitä siellä on puhuttu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oikein kuulit, ainoat synnittömät katkaisuvälineet ovat justeeri ja pokasaha. Esim. motot kuskeineen ovat tuomitut ikuiseen kadotukseen, tuliseen järveen.
Jos moottorisahasta poistaa värikkäät kuoret ja äänenvaimentimen, niin silloin se on luvallinen
Kives on meillä vanhoillisilla ainoa sallittu työkalu.
Ko. koneiden ja laitteiden pärisyttäminen sunnuntaisin on syntiä.
Jumala on säätänyt sunnuntain lepopäiväksi. Sehän opetettiin jo kansakoulun alaluokalla.
Saako justeerin kanssa käyttää metsurin suojavarusteita?
Riettaissa ajatuksissa mieleen tuli naiskollegat huivi päässä.
Soittimet on on saarnattu synniksi. Husuvarnat ynnä muutkin homoliitit eli partnerit kolokatalle. Ne on soittimija ne mootoripelitkii.
Pokasahaa on käytetty, pitää käyttää edelleenkin.
Kaikki kehityksen, uutuuden viehätys ja helpotua on Saatanasta.
Perkelekkö sinua vie kaiken maailman turhuuuksiin kuten elämää helpottava moottorisaha.
Lapin vanhin kun pääsee ääneen niin hän kiihottuu saarnaamaan ulkonäöstä ja tekemisistä koska hän ei yksinkertaisesti ole herännyt totuuteen jossa hän on vain yksi ihminen, ei mitään muuta.
Lapin vanhin kyllä nauttii palvonnastaan ja tuntee itsensä erityiseksi kun vauhkoontuneet kansanjoukot käyvät kilvan pyytämässä anteeksi.
Lapin vanhin tietää kun hän saarnoissaan kosii tunteita herkistäen niin hän ajattelee suuria ja ylentää itsensä itsestäänselvyytenä Jumalasta seuraavaksi jolloin on piru irti.
Puhut varmaan sipusta pirun apulaisia
No niin puhuin, hyvä kun korjasit.