Saako marsulle antaa männynneulasia?

Lähinnä paremman puutteeessa, kuusen oksia oli tarkoitus hakea ja kuivattaa tietenkin ensin. Mutta näin, saako?
Kiitos jo valmiiksi vastauksista
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Up, eikö kukkaan tiijä?

Äänestä
  • Tuolla seisoo, että marsulle saa antaa lehtipuiden oksia, ja vaikka männyn neulanen ei ole oksa, on se kuitenkin havupuuta, ja kuusi myös.

    http://marsuyhdistys.net/home/?page_id=74

    Kannattaa varmistaa asia soittamalla tai postaamalle jollekin marsujen kasvattajalle. Heidän yhteystietonsa löytyvät tuolta samalta yhdistyksen sivustolta. Varmasti neuvovat mielellään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hölmömännynoksa kirjoitti:

Lähinnä paremman puutteeessa, kuusen oksia oli tarkoitus hakea ja kuivattaa tietenkin ensin. Mutta näin, saako?
Kiitos jo valmiiksi vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu