Mun sims 2 tilttailee, aina ku joku suutelee, saa kympin todistukseen tai kasvaa isoks yms..., ni se jää tilttiin, ainoo havainto on se että sinne yläpuolelle tulee sininen valo tai "pallo" ??? Voiko joku auttaa..?
Sims 2 tilttailee!
Sims-Girl
3224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
en mä tiiä, ehkä joku muu osaa paremmin...
Syy voi olla missä vain, joten selvittämiseksi pitäisi saada tarkemmin tietoa. Ensinnäkin suosittelisin lataamaan päivityksen, jos et ole sitä tehnyt. Se voi auttaa. Sitten kannattaa ladata näytönohjaimeesi uusimmat mahdolliset ajurit. Yhteensopimattomat ajurit voivat aiheuttaa tuollaista.
Sitten tietenkin tulee kysymys, onko koneessasi riittävästi tehoa näiden erikoistilanteiden pyörittämiseen. Erityisesti tilttaaminen voi johtua muistin puutteesta tai huonosta näytönohjaimesta.
mun kone tilttaa silon kun yritän kun oon teheny perheen ja yritän muuttaa ne taloo niin kone tilttaa ja sit konetta ei saa ees sammutettuu eikä sitä peliikää voi sammuttaa :(