mieheni pettti minua miten saan luottamusken tai uskon itseeni takaisin.
Vastaukset 7
- Parastalääkettä
Petä takaisin mut komeemman kanssa. Oikeen sellasen kunnon panomiehen kanssa. Voit hymyssä suin muistella sitä sitten kiikustuolissa.
- hipsuli9
Se luottamuksen takasi saanti on pitkä tie. Vaatii rehellistä ja avointa keskustelua, eikä sekään aina takaa luottamuksen palautumista. Sanosin vaan, että jätä se sika ja jatka elämääs, niin selviit helpoiten.
- panomiesrgdgf
petä takas. ootko mistpäin suomea? panomies tulee.
kun mua petettiin ni panin muijan parasta kaveria kostoks. - Ainasenmuistaa
Sen voi antaa anteeksi. Isompi asia onkin se, mikä pettämiseen johti, voiko sitä korjata... Itsellä se ei ole korjaantunut. Jos joku väliin pääsi, oli hänelle välissänne tilaa.
- otaselväämitenjamiksi
Riippuu siitä miten se ilmi tuli. Kertoiko itse vai joku muu? Jos joku muu on silloin selkeästi tilanteen hyväksi käyttö. Kyllästyneenä lähti pettämään? Tiesikö tuo toinen sinusta? Jos ei niin silloinkin on mies tilanteessa jossa näki tilanteen kun toinen niin ymmärsi sitä ja huomasi helpon tavan saada. Jos taas joku muu kertoi sulle oli joko nähnyt ja älynnyt tilanteen. Onneksi vielä löytyy rohkeita ihmisiä jotka pystyvät näin tekemään. Pettäminen on aina väärin oli miehellä syy mikä tahansa. Ensin pitäisi ne ongelmat kotona käydä läpi vasta sitten mennä pussejaan tyhjentämään. Ja jos taas kostosta kyse sulle sekin on todella naurettavaa. Silloinkaan ette kunnioita toisianne. Kun pystyt saamaan kuvan syistä ja seurauksista siten että voi pitää paikkaansa siitä lähdet purkamaan asiaa sen kanssa yhdessä. Toki se kova tie on käydä mutta kun ja jos selviätte siitä on se loppupalkinto ihan varmasti parempaa kuin tähän asti suhteessanne. Miehen tulee kasvaa ja sinun. Luottamus ei tule helpolla. Ja vielä monta väärinkäsitystä joihin tulette törmäämään. Palaa asia mieleen ja epäilys toisen tekemisistä. Onnea matkaan teille toivotaan että selviätte. Jos taas eroatte on silläkin suuri vaikutus elämäämme.
- Katonytsäkin
Montako nimimerkkiä tällä sekopäällä on?
- ilopintaan11
Hyvä kohtalotoveri,sanon luottamusta ei saa takaisin,mutta muista oma hyvinvointisi ja se,että olet hyvä.en ole kostanut en eronnut .Minä en ole epärehellinen miksi pitäisi kärsiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 65815
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21726Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551