On hienoa, että Paavo Arhinmäki yhdessä Ville Niinistön kanssa puolustaa suomenruotsalaista vähemmistöä. Vasemmistoliitossa on suomenruotsalaiset hyvin edustettuna onhan Li Andersson valittu vuoden suomenruotsalaiseksi.
Svenska Dagen juhlat, joissa Li Andersson valittiin pidettiin Svenska Teatern kristallikruunujen valossa. Li Sai hienon palkinnon ja parasta shampanjaa.
Paleface oli palkattu esiintymään.
Paavo Arhinmäki oli kulttuuriministerinä suosiollinen, kun valtio korjautti Svenska Teaterin uuteen loistoon. Rahaa taisi kulua 170 milj €, joten Paavon osuus on merkittävä. Onneksi Elisabeth Rehn palkitsi Juha Hurmeen 30000€ ja avasi muutkin rahahanat. Paleface ei ole ainoa, joka kylpee rahassa!
Olkaa vähemmistön puolella myös 2018 , jolloin tulee 100-vuotta kansalaissodasta!
Vasemmistoliitto puolustaa vähemmistöä!
9
85
Vastaukset
Li Andersson ja Silvia Modig kuluisivat enemmin RKP:n riveihin. paavo Arhinmäki sammuneiden puolueeseen.
Juha Hurme kuittasi 30000 hopearahaa. paljon veti Paleface keikasta Svenska Teatteriin, kylpyammeellisen kahisevaa? Paljon on rahassa vuoden suomenruotsalainen?
- allerginen.ruiskukalle
Aina teillä fasisteilla on vain nuo aseet kuvissa.
Ettekö te ikinä ajattele kukkasia tai vauvoja?
Liittykää Svenska Tearrerin säilyttämisen puolustajiin. Helsinki kustantaa vain alle 10milj€. teatterin pyörittämiseen. Sillä summalla ei niin korkeatasoista taidetta saa muualta. Joudutte tyytymään ilmaistaiteeseen.
- ääriporvari
Persujen puoluekokous on vain kerran vuodessa. Mielellään maksan hieman, että on jotain perfomanssia katsottavaksi niiden välilläkin.
ääriporvari kirjoitti:
Persujen puoluekokous on vain kerran vuodessa. Mielellään maksan hieman, että on jotain perfomanssia katsottavaksi niiden välilläkin.
Persujen puoluekokous voitaisiin pitää Svenska Teatterissa näkisivät köyhät kerrankin luxusta. Ymmärtäisivät kuinka tärkeää on huolehtia vähemmistön hyvinvoinnista.
- SuckMyDickVasuri
Vasurithan mielellään puolustavat seksuaalivähemmistöjen oikeuksia, koska vasemmistossa he ovat enemmistönä.
- eheydySinisyydestä
Entä sitten jos ovat?
äänestäjä ymmärtää, että Li Andersson puolustaa suomenruotsalaisia, mutta Paavo Arhinmäen luulisi puolustavavn köyhiä? Arhinmäki kultturiministerinä lahjoitti rahaa suomenruotsalaisille satoja miljoonia kului Svenska teatterin remonttin. Svenska Teatterissa ei käy juri kukaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654