Kummatko on paremmat vaihteleviin maamme keleihin hybridimalliin? Onko facelift-RAV4 hybrid meluista nastarenkailla, kokona 17"?
RAV4 hybridiin nasta-vai kitkarenkaat?
5
1249
Vastaukset
Mihin nastoja tarvitaan nyky Suomessa ? Kohta on jo tammikuu ja talvesta ei tietoakaan! Ite oon kitkoilla ajany jo lähes 20v eikä oo mitään ongelmia! Märällä tai kuivalla asvaltilla ei nastoja tarvita mihinkään. Ja niinä muutaman päivänä vuodesta jona on erittäin liukasta pärjää ihan hyvin kun käyttää järkeä.
- HybridHoitoon
Nyt tuli kyllä halvatun iso vale, sillä sinulla ei ole tippaakaan järkeä jos olet vaarantanut liikennettä jo 20 talvea renkailla joita vain idiootit käyttää.
- kalakukkokalle
Nykysuomessa? Onko Helsingin seutu tai muu rannikkoalue koko Suomi? Tuleppas ajelemaan niillä kitkarinkuloilla tänne Kuopioon, lunta on reilusti yli puoli metriä, jäätä ja tamppautunutta lumiristeystä mäkineen riittää, sekä pienempiä polanteella olevia kantateitä. Näissä ei pure kuin nasta, kokeiltu on takavuosina kitkoja. Toisia ei tule taatusti.
- Hybriiti
Heh..ite laitoin nyt toisen auton ja siinä oli hyvännäköiset nokian kitkat alla.mutta eihän niissä ole pitoa lähellekkää niin kuin kunnon nastarenkailla.
Kyllä täällä käsketään ennakoimaan yms muttakun tulee niitä äkkitilanteita joita ei voi ennakoida..toki etelässä eri kelit kuin täällä pohjoisessa..tänne en kitkoja huoli..ja kokemusta molemmista niin tiedän mistä puhun. - Cruzeideri
No hybridi ei ole järkevä ratkaisu maanteille ja motoreille, kuten ei myöskään tuollainen korkea koppero, joten mitä todennäköisimmin et juurikaan aja yli 80km/h nopeuksilla, vaan pysyt kaupunkialueella. Kun nopeudet ovat hiljaisia, niin kitkoillakin pärjää kyllä, ainakin ilman hengenvaaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt284038Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.452075Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö431313- 821185
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381128Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251106Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä491037Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161925Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173861- 57845