Rakastatko kaivattuasi?

Miten paljon?
41420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Täytyy sanoo, et tooooosi vähän :)

Äänestä

Paljon? Jo on kysymys. Vastataan miten?: Ihan vähän, vähän, sopivasti, paljon, tosi paljon, hirveesti, hirveen paljon, ihan hirveen paljon..loputtomasti, äärettömästi!

No mä rakastan äänettömästi ja kielettömästi!

https://youtu.be/hKe2GsR6Fjw

Äänestä

Rakastamiseen tarvitaan jo oikeaa tuntemista eli aika paljn yhdessä vietettyä aikaa.

Äänestä
  • Näinhän se on, mutta siltikään se ei välttämättä toteudu koskaan, jos ei ole keskusteluyhteyttä.

    Äänestä

Rakastan. Mutta kaikki meni puihin.

Äänestä
  • Miksi niin kävi?

    Äänestä

  • niinmeni kirjoitti:

    Miksi niin kävi?

    Koska vaadin häneltä niin paljon.

    Äänestä

Etäältä, hiljaa itsekseni.

Äänestä
  • Täällä toinen samanmoinen. Kummallakin oma elämä. Toivon että olis vähän jotain yhteistäkin, edes ystävyyttä.

    Äänestä

  • eisuljepois kirjoitti:

    Täällä toinen samanmoinen. Kummallakin oma elämä. Toivon että olis vähän jotain yhteistäkin, edes ystävyyttä.

    Ystävyys on joskus vaan mahdotonta. Tunteet voivat estää sen.

    Äänestä

En. Hänellä on toinen

Äänestä

Siltä tuntuu vaikka en tunne kovin hyvin. Oli kyllä yhteisiä hetkiä jolloin juteltiin paljon mutta hän tietää minusta paljon enemmän kuin minä hänestä...

Äänestä
  • Miksi hän tietäisi sinusta enemmän kuin sinä hänestä? Ja miksi ette muka voisi nähdä enää?

    Äänestä

Varmaan aina. Jotain selittämätöntä siinä on.

Äänestä
  • Niin on...

    Äänestä

En enää tunne rakkauden tunteita muita kuin omia lapsiani kohtaan.

Äänestä

Hyvä niin. Toiset tuntee rakkautta kaikkea muuta kuin lapsiaan kohtaan. Ja vaikka tunteekin, niin ......

Äänestä

Siltä pahasti vaikuttaa...😨

Äänestä
  • Olen onnellinen puolestasi.

    Äänestä

  • onnellinenpuolestasi kirjoitti:

    Olen onnellinen puolestasi.

    Tässä ei oo mitään onnellista..🙄

    Äänestä

  • Eipitänytkäydänäin kirjoitti:

    Tässä ei oo mitään onnellista..🙄

    Ai. Oletko varma ettei hän rakasta sinua?

    Äänestä

  • onnellinenpuolestasi kirjoitti:

    Ai. Oletko varma ettei hän rakasta sinua?

    Todennäköisesti ei. Pieni mahdollisuus vaan että niin olisi

    Äänestä

  • Eipitänytkäydänäin kirjoitti:

    Todennäköisesti ei. Pieni mahdollisuus vaan että niin olisi

    Joskus se pienikin mahdollisuus riittää.

    Äänestä

  • Eipitänytkäydänäin kirjoitti:

    Tässä ei oo mitään onnellista..🙄

    Niiiiiin komppaan sinua! Ei ole onnellista riutua ja odottaa. Omalla kohdalla onneksi selvisi että mies onkin varattu, niin voi alkaa tilanne arjessakin tästä normalisoitumaan... I hope.

    Äänestä

  • Toi on hyvä ja päätät vaan tiukasti, että nyt ei kaipailua enää. Ja hei jos oot mies niin hankit vaikka miespanon niin sen jälkeen (tietty suuntautumisesta riippuen) kuka tahansa nainen voi tuntua hyvältä vaihtoehdolta.

    Äänestä

Rakastin, vaikka en olisi saanut. Hän kaipaa toista; en rakasta enää. Tunteeni ovat kuolemassa pois.

Äänestä

Tooosi paljon rakastan kyl.

Äänestä

No, ei sellaisesta voi puhua, kun kaikki kaivattuni ovat ihastusasteen juttuja. Joita en siis edes tunne. Ketään entistäni en ole jäänyt kaipaamaan. Ehkä kuitenkin eniten yhtä joka ei varsinaisesti vaatinut liikaa, mutta liikaa minun ominaisuuksiini nähden.

Äänestä

<3

Äänestä

Outoa, huomasin nyt, että minua pelottaisi, jos joku rakastaisi minua. Ehkä ei kuitenkaan sitten enää, jos niin tapahtuisi ja olisimme olleet yhdessä vuosia. Sopeutuisi. Rakastaminen ei ole ollenkaan itsestäänselvyys.

Äänestä

Kaivannut.
Kauan.
Kaukaa.
<3

Äänestä
  • Eikö kohteesi ansaitsisi kuulla sitä? Oletko M vai N?
    Voisit olla hän...

    Äänestä

  • Sinivalaalle kirjoitti:

    Eikö kohteesi ansaitsisi kuulla sitä? Oletko M vai N?
    Voisit olla hän...

    Juu tottakai olen juuri hän. Eihän oikeita häniä olekaan kuin päälle 5 miljoonaa ja tuossahan oli niin hyvät tunnisteet että varmasti osoittaa siihen yhteen viidestä miljoonasta suoraan

    Äänestä

  • Vain suomalaisiako vai mikä vähemmistö kyseessä?

    Äänestä

  • Sinivalaalle kirjoitti:

    Eikö kohteesi ansaitsisi kuulla sitä? Oletko M vai N?
    Voisit olla hän...

    Tottakai ansaitsisi kuulla.Kirjoitin tänne kun ei ole enää yhteystietoja enkä ole saanut niitä mistään.
    Olen N.

    Äänestä

Kyllä ja paljon,,en muuten oisikaan täällä .Näen hänestä unia vaikka en ole nähnyt häntä kohta kahteen vuoteen ,,;(

Äänestä

Eilen rakastin tänään en. Huomisesta en tiedä.

Äänestä
  • Tiedän, olen huomannut.

    Äänestä

  • Miksi näin? Eilen rakastin tänään en......

    Äänestä

Mahdoton+yhtälö+1×1+1+1÷2×2÷3%-1÷1.

Äänestä
  • Mistä yhtälö tulee?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymysss kirjoitti:

Miten paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu