Miten dc++ asennetaan koneelle?

Niin miten tollanen dc voidaan ladata/asentaa koneelle? Ja voiko sillä hakee esim leffoja netistä tms? Ja mistä niitä voi hakee?

Ois kiva jos vastaisitte!=)
Kiitusta jo etukäteen;)
81177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Älä syyllisty laittomuuksiin!

Äänestä
  • Mitä laitonta siinä on? Vitun pälli.

    Äänestä

  • ei helvetti kirjoitti:

    Mitä laitonta siinä on? Vitun pälli.

    mitä laitonta siinä EI olisi?

    Äänestä

  • hahahaha kirjoitti:

    mitä laitonta siinä EI olisi?

    siinä on jo yksi asia... koko ohjelma ei ole laiton

    Äänestä

  • Niin ja mistä niitä leffoja voi lataa?Tiiän et se on laitonta mut kaikkihan tekee niin!

    Äänestä

  • JokuTyllerö;) kirjoitti:

    Niin ja mistä niitä leffoja voi lataa?Tiiän et se on laitonta mut kaikkihan tekee niin!

    ihan hyvin ladata niitä leffoja dc :llakin, eikä elokuvien lataaminen ole laitonta (vielä)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JokuTyllerö;) kirjoitti:

Niin miten tollanen dc voidaan ladata/asentaa koneelle? Ja voiko sillä hakee esim leffoja netistä tms? Ja mistä niitä voi hakee?

Ois kiva jos vastaisitte!=)
Kiitusta jo etukäteen;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu