Islam jo nimenäkin tarkoittaa alistumista. Mutta totuus (Jeesus) tekee vapaaksi. Islam uskona puuttuu pieniinkin yksityiselämän kohtiin määritellen ne mielivaltaisesti, orjuuttaen ihmisen kokonaan ja kieltäen hänellä uskonsuunnasta riippuen monia ihmisen normaaliin elämään kuuluvia asioita ja iloja. Varsinkin naisten elämä on alistettua ja toisarvoista mieheen nähden. Miksi suostua tähän vaivaan ja ahdistukseen? Pelkäävätkö muslimit helvettiä? Kristinuskossa taivaaseen pääsy ei vaadi kävelyä mitään tulisi lankoja pitkin, yksin armosta pelastutaan. Miksi kitua islaminuskoisena kieltäen itseltään paljon kun voisi elää tyytyväisenä kristittynä ja lisäksi päästä taivaaseen. Islaminuskoisena joutuu vain helvettiin, koska Allah on paha ja väärä jumala. Hänellä ei ole mitään valtaa sinuun. Olen varma siitä, että vain tosi Jumala pelastaa, voisin vaikka panna henkeni siitä pantiksi. Ja kristittynä saatammekin joutua tekemään sen, jos islamin valta yhä kasvaa: suostuako pelosta islamin hirmuvaltaan ja säilyttää mitättömän henkiraasunsa orjuudessa vai vastustaako vaikka hengellään tuota hirvitystä luottamuksessa Jumalaan ja voittaa omakseen ikuinen elämä?
Vapautukaa islamin ikeestä!
3
117
Vastaukset
Noin 22 tuntia aikaa UUTEEN VUOTEEN ja täyteen celibaatin alkuun. Nyt voidaan katsoa menneen ja kuluneen KUUDEN KUUKAUDEN siirtymäajan, jonka aikana on parannus ja kääntymys tehtävä. Joka tahtoo kilvoitella vapaana pornosta, itsetyydytyksestä ja rahapeleistä sekä tupakasta ja liiasta alkoholista voi aloittaa kilvoittelun juuri nyt parhaiten. Olkoon 1.1.2018 ma lähtien oleva aika vapaata noiden ns. syntien tai paheiden orjuudesta.
Myöhemmin aloitettu kilvoittelu ei ehkä enää ole yhtä palkitsevaa tai antoisaa kaikilla tavoin.
ON tärkeää tulla vapaaksi eräiden mielestä näistä kolmesta:
1. Haureus
2. Veri
3. Lihan syöminen (epäjumalille uhrattu)
Apostoli Pietari, Pyhä Henki ja monet muut ovat allekirjoittaneet kirjeen, jonka mukaan kaikki on kohdallaan niiden keskuudessa, jotka näitä karttavat. Siispä tiedät varmaan, että tässä on se peruste, jolla maan asukkaat joko sidotaan tai päästetään vapaaksi.
Joka kieltää harjoittamasta kuolemaan johtavaa syntiä on sellainen , jonka veri vaaditaan takaisin, mutta joka ei kiellä harjoittamasta sellaista syntiä hänen verensä on hänen oman päänsä päällä.- psykiatri_
Ainoa tapa ymmärtää is la mia on tutkia mu hamm edin neurooseja ja psykooseja.
Kaikki on johdettavissa lapsuuden traumoista.
www.youtube.com/watch?v=wikEctQIRSs - Sopiihan_sitä_miettiä
Islaam = aslama on sama verbi kuin aramean (Jeesuksen äidinkielen) ashlem, joka alunperin tarkoittaa jonkin luovuttamista tai asettamista toisen tahon pideltäväksi.
"Suudelmallako sinä minut petät/(haltuun) luovutat" on käännetty samalla verbillä syyroarameankielisessä Luukkaan evankeliumissa (luku 22 / www.peshitta.org).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911919Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771753Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051550Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1811441Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881028- 51997
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56958- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40931