Michael Schumacherin naamalla oli itseensärakastuneen ihmisen virne naamalla jatkuvasti. Hän ei kyennyt empatiaan ja rakasti vain itseään. Onneksi ei tarvitse katsella häntä enää varikolla.
Schumacher on Kahjo
täysivajakki
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Montako kertaa olet nähnyt M Schumacherin varikolla ? Epäilen, että et kovin monesti ? Varmaan moni tapaisi mielellään Schumacherin ihan missä vaan.
Herralta löytyy aika kovat tulokset F1 kisoista joita ei monelta löydy.
Kovat on recordit, mutta rikoksella hankittu. Kakkoskuski ei saanut voittaa, vaan hänen täytyi aina nöyrtyä. Rubens-luuseri olisi voittanut Itävallassa, mutta joutui sataa metriä ennen maalia auttamaan Schumin voittoon.
Schumin tallikaverit ajautuivat kakkoskuskeiksi, kun eivät pärjänneet nopeudessa eivätkä kisavauhdeissa. Olivat pelkkiä statisteja. Itävallassa Rubens olisi tosiaan Schumin voittanut, mutta tallimääräys tuli kuviohin, ikävä kyllä. Tämä oli harvinainen yksittäistapaus, sillä yleensä tallikaverit katselivat Schumin perävaloja kaukana edessä.
Mika Salo olikin sitten statistin statisti. Säälipisteitä...