Niemenkylän kultuurimaisemasta kirjoittavaa häiritsee roskis, olisiko parenpi jos roskat olisivat pitkin rantaa, ja koska joutsenet ovat olleet kulttuurimaisema, tietääkseni kultuurimaisema on ihmisen muokkaama maisema. Käyhän se työstä kun ajelee pitkin luviaa ja kuvailee kaikkea mikä ei mielytä silmää, ennen muinoin sellaisella ihmilellä oli nimikin, turhantoimittajajaksi kutsuttiin. Siinä on kulttuuria kerrakseen kun aukaisee sieraimet oikein isoksi ja nuuhkaisee minkinpaskan hajua, siinä on niemen kulttuuria kerrakseen.
Kultuurimaisema
3
306
Vastaukset
- Eiolekaunisnäky
Roskikseen voi laittaa muuallekin.
- Kokkarekakarat
Justiinsa joo, jos se siiretään toiseenpaikkaan niin sitten tulee toinen kitiviuru ja ottaa kuvan ja ihmettelee miksi tuo roskis nyt tuossa on, luvialta ei lopu kitiviurut ja hienohelmat. Pitäs viedä venäjälle vuodeksi niin arvostaisi eritavalla asuinmaatansa, sekin riittäsi kun lopettaisi viikorahan antamisen ja käskisi mennä vaikka rakennukselle töihin.
- Ruslania
Kokkarekakarat kirjoitti:
Justiinsa joo, jos se siiretään toiseenpaikkaan niin sitten tulee toinen kitiviuru ja ottaa kuvan ja ihmettelee miksi tuo roskis nyt tuossa on, luvialta ei lopu kitiviurut ja hienohelmat. Pitäs viedä venäjälle vuodeksi niin arvostaisi eritavalla asuinmaatansa, sekin riittäsi kun lopettaisi viikorahan antamisen ja käskisi mennä vaikka rakennukselle töihin.
...kultuuri, viikoraha...oikein kirjoitus...tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2487539Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393961Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172218Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 461500
- 331392
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8953Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948