Kalevan mielipidesivujen vastaava toimittaja kirjoittaa, että mielipidesivut ovat todella suosittuja. Mutta vain n. 40% kirjoituksista "pystytään" julkaisemaan. Täyttä valetta. Oikea termi olisi "halutaan julkaista". Kaleva sensuroi kovasti nuo kirjoitukset. Vain mieluisat tai vain pikkuisen epämieluisat julkaistaan. Kyllä Kalevaan sivuja mahtuisi eikä se paljon maksaisi. Ylimääräistä julkaisutilaa löytyisi sitenkin, että Kaleva jättäisi omat 2-4 sivun mittaiset "mielipidejuttunsa", laittomasti maassa oleskelevien elintasopakolaisten ylistämiskirjoitukset pois. Nehän ovat pelkkää laittoman toiminnan kannustamista. Toki toistaiseksi, kun ei olla vielä vihervasemmiston diktatuurissa, myös Kalevalla on mielipiteenvapaus. Mutta kuinka kauan edes uskollisimmat lukijat jaksavat tuota propagandaa lukea. Saattaisi olla myös niin, että lukijakunta lisääntyisi paljonkin, jos kaikki mielipdekirjoitukset julkaistaisiin.
Kaleva ja mielipiteen vapaus
kallestefanus
26150
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Entinen Kansan Tahto -niminen kommarilehti oli kovaa kamaa tähän Kalevaan verrattuna. Puolusti sentää työmiestä ja kehui Neuvostoliittoa. NykyKaleva suoltaa samaa metoo, turvapaikka ja homostelupaskaa kuin muutkin vasemmistolehdet.
Kaleva on tiensä valinnut. Lopussa kiitos seisoo...
niin kauan kun toimittajat nuolevat lestakepujen persettä.valtakunnan surkein lehti
Rasistinen moska tuleekin siivota pois mielipidesivuilta.
Vaan on se hyvä, ettei kenenkään ole pakko lukea sitä Kalevaa saati sen mielipidesivuja. Ihan hyvin pärjää ilmankin, eikä tartte turhaa stressiä repiä. Mutta jos se vituttaa, ettei omaa propagandaansa saa sitä kautta levitettyä niin onhan se tietysti harmi ;)
Hyvinhän tuolla on saanut omaa propagandaasa levitettyä. Keskiaukeaman ihania artikkeleita hädänalaisista "lapsista" joka viikko.
No on näköjään sinuun uponnut. Tee niin kuin minä - älä lue lehteä niin et tiedä hädänalaisista "lapsista" yhtään mitään :)
Vain muunneltu totuus on kaikissa lehdissä sallittua,yksi vain on jossa se muunneltu totuus ei mene läpi se on MV lehti.
Mistä voi MV-lehteä lukea? Taisi rasisteilta loppua rahat kun lehdykän tukijoita ei ole muutamaa sosiaalipummia enempää.
Jaa, se intternetti tulle sinne Ouluu vähä myöhässä. Täällä Hesassa MV lehtiä on voinu taas lukia monta päivää.
Voi tätä ilon päivää sinne Hesaan sitten. Mokoma paska ei ilmeisesti jaksa lentää lepattaa näin pohjoiseen asti edes netin kautta :)
Maksa nettilaskusi, niin pääset osalliseksi julkaisun tarjonnasta...
No tota... hmmm... ajatuksen voimallako se tänne sitten postaa, peelo?
Mikä on Kaleva?
Kuka lukee ryssien Me Venäläiset -lehteä?
kyllä ihan uteliaisuudesta, jos tietäisin että missä tuollaista lehteä voi lukea.
Kuuklaa MV-lehti.
Ihan uteliaisuudesta kyselen, että ketä voi kiinnostaa?
Janitskin heitti hanskat tiskiin ja "lehteä" toimitetaan nyt "vapaaehtoisvoimin" (=Molari, Bäckman, tms. Venäjän desantit). Kaipa se on entisten (ja nykyisten) kommunistien äänitorvi sitten.
"entisten (ja nykyisten) kommunistien äänitorvi sitten"
siis vihreiden ja vasemmistoliittolaisten äänitorvi?
Tuntuu teitä ainakin kiinnostavan, kun noinkin perillä julkaisun sisällöstä olette. Ja minua, luonnollisesti...
Ryssät lukee ryssien lehtiä? Pösilö...
Ihan yleistiedon kannalta: Suomessa ja muuallakin maailmalla, voidaan lukea ulkomaista MV-lehti - nimistä julkaisua. Suosittelen?
Jos olet ryssä niin suosittelet.
Laitatko todisteet väittämistäsi asioista.
koska niitä ei ole.
Sama koskee Kalevan uutisten kommentointia!
KALEVA JA KALEVA JA KALEVA S*ATANA
VALEKA SE ON
KAI TUO NY ON JO TULLU NIIN STANAN SELVÄKSI
L*STOJA TÄYNNÄ KOKO VALEKAN TOIMISTO JA JULKAISUT SENMUKAISIA
LUKEKAA JA OIKEIN MAKSAKAA KOKO VALEKAN PASKASTA PRKL
LOPETTAKAA JO LOPUSSAKIN TILAUKSENNE JA SEN PASKASIIONIN LUKEMINEN NIIN LOPPUU KOKO KETUN VALEKA
PÄÄSTÄÄN EROON EDES YHDESTÄ L PASKASTA !!!!!!!!!