nyt vittu menee hermot!

Nyt loppuu ne saatanan liikenne tiedotteiden tunnus sävel perkele! Ei sitä perkelen meteliä kukaan jaksa kuunnella! Ja vittu ketä kiinnostaa jos joku saatanan traktori on suistunut ojaan jossain Äkäslompolon pellolla! Siis vittu perkele soittakaa musiikkia eikä mitään paska öuhee puhetta! JORKKA
451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo mullakin menee hermot lopullisesti

Äänestä

Joo. Ei teitä kiinnosta, jos 15.000 taloutta on ilman sähköä ja tukiasemien akkujen takia myös ilman yhteytttä pelastusviranomaisiin. Ei teitä kiinnosta myöskään se, että näille ressukoille jaetaan ohjeita, miten menetellä näissä poikkeustiloissa. Ja vitut, musiikin on raikuttava, viis mistään muusta. Eihän teillä ole mitään hätää siellä lämpimissä kaupunkikämpissänne.

Maaseudulla asuu myös (vielä) yli puolet suomalaisista.

Äänestä

Aloituksen kirjoitusaikaan ei Äkäslompolossa ollut Tilannehuoneen mukaan traktoria ojassa.

Kuten tuolla toisaalla kirjoitetaan, tulee Suomeen saada asiapuheradio jossa EI SOITETA yhtään humppaa. Pelkkiä uutisia, ajankohtaisohjelmia ja tiedotteita.

Äänestä

Kylläpä joillakin menee hermot herkästi, tuollaiset heikkohermoiset eivät pärjäisi maaseudulla päivääkään ja ei tuntiakaan silloin kun tulee sähkökatko ja pimeää kuin säkissä mutta me maalaisjuntit pärjäämme niin maalla kuin kaupungissa, vaikutamme junteilta koska meillä ei ole tarvetta olla metroseksuaali ja eikä puhetyylimme ole lässyttävä, kaupunkilaiset aikuiset miehetkin venyttää puhettaan kuin pikkulapset, aika naurettavan kuuloista, murre sinänsä ihan ok olipa se vaikka sitä "etelää" mutta lässyttävä puhetyyli on kyllä aika neitimäistä aikuisilta miehiltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hermoriekale kirjoitti:

Nyt loppuu ne saatanan liikenne tiedotteiden tunnus sävel perkele! Ei sitä perkelen meteliä kukaan jaksa kuunnella! Ja vittu ketä kiinnostaa jos joku saatanan traktori on suistunut ojaan jossain Äkäslompolon pellolla! Siis vittu perkele soittakaa musiikkia eikä mitään paska öuhee puhetta! JORKKA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu