Miksi peleihin hävity raha harmittaa?

Peljmies

Mutta vastaava summa syötynä, juotuna tai matkustettuna ei harmita? Tätä ihmettelen ihan omakohtaisesti.

5

199

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nappia_painamalla

      harmitus johtuu siitä että kokee itsensä tulleen huijatuksi.

    • Aikanaan_viisastunut

      Syödessä tai matkustellessa rahalle saa vastineen (nälkä lähtee, näkee uusia paikkoja), mutta pelatessa raha menee hukkaan kun ei saa voittoja. Itse taidan olla niin nuuka etten halua tuhlata rahojani pelaamiseen. Lottoa pelasin jonkun aikaa, mutta lopetin senkin vaikka joskus tulikin noita YHDEN EURON jujutusvoittoja joilla Veikkaus yrittää pitää asiakkaan kahleessa.

    • Numero5Kokoomusonmafia

      Koska pelaaminen tuottaa mielihyvää vain pelatessa/voittaessa. Pelaaminen tuottaa nopeasti vihan tunnetta ja syvää masennusta kun/ja rahat alkaa loppumaan ja joutuu ottamaan lainaa.

      • enpä_käy_enää

        Hesan kasinolla on paljon ongelmapelaajia, vippailevat toisiltaan jne. Henkilökunnan tehtävä olisi auttaa ongelmaisia vaan mitä tekevät? Kyttäävät todella harvoin käyviä pelaajia joilla ei ole ongelmapelaamista. On kuin itä-Saksassa konsanaan.


    • ylipelihullu

      Pystytkö todella syömään tai juomaan 10000 e illassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      52
      880
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      643
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      640
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      562
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      30
      525
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      502
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      498
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      72
      441
    9. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      425
    10. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      416
    Aihe