uhkolassa.
eipä ollu kiva lenkki koirien kanssa :( ei näköjään eilinen pelkääminen riittäny...
rahaa toisilla on, kun juhlat vaan jatkuu !? ja itsekkyyttä piisaa!!! siitähän tää kai kertoo!!!
ilotulitus alkoi taas
11
77
Vastaukset
- VoiVittuperkele
Voi vittu teidän valittajien kanssa. Alkaa mennä hermot teihin. Ettekö saatana tajua että me muut ihmiset joudumme kestää rakkinne räksytystä päivästä toiseen?Nimimerkillä vittuuntunut rakettien vihaajiin.
- TyypillKoiranOmistaja
Itsekkyyttähän se on kun muiden pitäisi lopettaa juhliminen ettei MINUN koirani häiriinny. MAAILMA HILJAA MINUN KOIRANI NUKKUU!!!!!!!!!!
- Hau-Hau-Vaan
Mielenkiintoinen näkemys koiranomistajista.
- valitakxi
eikö rakkis saa paskata meijän pihamaalle rauhassa, monenkohan muurahaisen se murhas kun päästeli 5 kuset kävellessään, oliskohan senkin päivän muonilla ruokkinu montakin afrikan lasta, mites sen ressukan tassujen pesu, menikö monenkin afrikanlapsen juomavesi kerralla, kyllä suomalaisella hurtanomistajalla on asiat helvetin hyvin, vielä pääsi kotiinkin astumatta hurttamiinaan, ei onnistu Syyriassa.
- kusetkonurkille
Saitko nyt varmasti purettua koiravihasi täysimääräisesti?
- lljjhjhjhb
Poliisille myös ilmoitettu. Raketteja saa ampua vasta aattona klo 18.00 jälkeen. Jotkut ei huonon kotikasvatuksen vuoksi tajua sitä.
- valista.ja
Joka vuosi muutaman tunnin ilo maksaa
- useita silmävammoja, sokeuteenkin johtavia, sormia hajalle jne. Inhimillisen kärsimyksen lisäksi maksaa rahaa terveydenhuollolle eli yhteiskunnalle.
-Tulipaloja syttyy, ei ole ilmaista
-Ilma saastuu ja ympäristö roskaantuu
- melu ja käry eivät ole koirille vain ohimenevä epämukavuus, saattaa aiheuttaa eläinlääkärillä käynnin
- monet koirat paniikissa karkaavat, etsintäpartiot ovat tehostetussa valmiudessa. Kaikkia koiria ei löydetä.
- paljonko afrikan lapsia olisi ruokittu ilotulitteisiin menneillä rahoilla- valista.ja
Mutta ajatelkaa sitä, kuinka paljon tämän"täysihoitololan" kulut ovatkaan
Mitä tehtäisiin sen sisällölle.
Vangit syövät paremmin kuin köyhät lapset, vangeista huolehdistaan paremmin kuin vanhuksista.
- ihminenihmisille
Miksi niitä koiria pitää ulkoiluttaa uudenvuodenaattona niin myöhään illalla, että raketit jo paukkuvat? Muutenhan koiria ulkoilutetaan paljon aikaisemmin jo alkuillasta.
Koirien tuominen tilaisuuteen, jossa on paljon ihmisiä, täyttää eläinrääkkäyksen tunnusmerkit.- valista.ja
Ainakin minun asuinkaupungissa rakettien pauke kuuluu sisään asti, Häiritsee ihmistäkin, mutta säikäyttää koiraa.
- PieruMiess
Ja taas paukahti!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820