Viisumista

alankosäästämään

Onko tuossa vuoden viisumissa mitään rajoituksia, montako kertaa sen aikana voi Intiaan mennä?
En tarkoita nyt hetkellistä maasta poistumista. Onko joku käynyt useamminkin kuin kerran?

6

85

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisumista

      Normaalissa turistiviisumissa ei ole rajoitteita, pl. yhtäjaksoinen oleskelu maassa enintään 90 vrk. Joskus kauan aikaa sitten oli toisin, mutta nyt näin.

      • EkaGoa

        Viisumista; Voisitko ystävällisesti neuvoa mistä viisumi kannattaa hakea turvallisesti ja edullisimmin. Netissä on sekavaa tietoa. Hinnatkin eri sivuilla erilaiset? Aurinkomatkojen matka varattu. Sieltä ei apua.
        Kiitos sinulle jo etukäteen


      • viisumilähetystöstä
        EkaGoa kirjoitti:

        Viisumista; Voisitko ystävällisesti neuvoa mistä viisumi kannattaa hakea turvallisesti ja edullisimmin. Netissä on sekavaa tietoa. Hinnatkin eri sivuilla erilaiset? Aurinkomatkojen matka varattu. Sieltä ei apua.
        Kiitos sinulle jo etukäteen

        Siinäpä sitä! Seuraava matka kannattaa tehdä Intiaan ilman ko. matkatoimistoa ja ihan omatoimisesti! Viisumi lähetystöstä ja lennot & majoitus itse hankkien.
        http://www.indianembassy.fi/aloita-tasta.php


    • Hae suoraa intian suurlähtystön sivujen kautta.

    • alankosäästämään

      Vastaan nyt minäkin, vaikka seuraavalle ehkä kysymyksen esitit. Meillä on omatoimimatka, mutta ihan suurlähetystön kautta hain viisumit. Hakuohjeet netissä on selkeät ja onnistuu kyllä. Aikaa tosin vähän vie, jos eka kertaa täyttelee. Joulukuun alussa postitin hakemukset ja vajaan kahden viikon päästä sain hakea jo passit postista. Aiemmin puolen vuoden viisumi oli jotain 60 euron tienoilla, nyt vuoden viisumin saa alle 100 eurolla+ postituskulut, jos et Hesan lähialueilla asu. Mua ei nyt vielä innosta tuo e.visa-systeemi vaikka se halvempi onkin. Kai se on vaan tottumuskysymys, kun olen hakenut viisumeita aina samalla tapaa ja tiedän,ettei mun tartte sen koommin stressata sillä. En edes muista monesko kerta Intiaan, mutta arvelen, että 17 lienee. Hyvää matkaa sinulle EkaGoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1705
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1679
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1593
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1409
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1369
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      49
      916
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      460
      915
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      891
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      294
      853
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      821
    Aihe