12 vuotta sitten tein uudenvuodenlupauksen että seuraava kerran juon Juhannuksena. Sitä seuraavaa kertaa ei ole vielä tullut. Nyt on opinnot suoritettu loppuun, hyvä työpaikka, lyhennetään talolainaa ja lapsia on tullut. Tästä on hyvä jatkaa eteenpäin.
12 vuotta
9
2099
Vastaukset
- veeäm43
Minäkin olen pitänyt lupaukseni olla juomatta. Tein päätöksen yhtenä kesänä.
Minä en juo koskaan, valkoista rommia, aamupäivisin, alumiiniastiasta, luulisin.
Hyvin on päätös pitänyt. - Eiylila
Oma lupaukseni oli, etten koskaan juo lavallista enempää vuorokaudessa ja hyvin on pitänyt 16 vuotta.
- paskaelämä
Sinulla ei ole ystäviä. 12 v tylsää paskaa.
- Voielaa
Elämää voi elää muutenkin, kuin toisten ihmisten kautta.
- hullutjahumalaiset
vuonna 2000 päätin etten mene kotikulmien baariin vuoteen.Menikin 8vuotta
käymättä,sitten istuin yhden illan ja sen jälkeen on tullut käväistyä alta 10
kertaa kippolassa ,se show niissä on nähty jo niin monta kertaa ettei vaan
jaksa enää kauaa katsella. - Rehellinenjuoppo
Onnittelut Sinulle, olen päättänyt monta kertaa ja kesken on vieläkin. Aamulla a klinikalle taas pohtimaan syntyjä syviä.
- Kuusikuivaavuotta
Eniten harmittaa humaliin haaskatut vuodet. Eläminen on paljon helpompaa selvin päin.
- viinamiäs
Naisen taisi kuitenkin löytää ennenkuin viinanjuonnin lopetit?
Raitis mies ei naista löydä. Jos raitistuu ennekuin nainen on löytynyt, jää yksin. - bubui34
Syy yksinäisyyteen on pelkuruus ja raittius, nytkin porukat heittää läppää - naurunremakka helähtää kauniisti läheisessä bubissa ja nynnykki istuu kotona. Lasit kilahtavat kauniiti skoolatessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233061Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122149Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.692000Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001843Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761583Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401356Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111085
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151066