lapsesta saakka haaveilin että aikuisena ajan cadillacilla sen 40tkm vuodessa ajojani. nyt olen ollut aikuinen jo 20 vuotta mutta caddyä ei ole. syynä kohtuuton ajoneuvovero ja massiivinen polttoaineen hinta. hyväksyn sen että cadillac kuluttaa sen 20 litraa satasella mutta sitä en hyväksy että siitä pitäs maksaa 30 euroa. ja maksettuaan tän 30 euroa saa maksaa kohtuuttoman isot ajoneuvoverot. kaikki cadyt on suuripääsöisiä joten verot sen mukaisesti äärettömän kalliita.
ajoneuvovero vei caddystä mielenkiinnon
7
1287
Vastaukset
- byäää
Suomen valtio on pahempi kuin pohjoiskorean toiminta! Viedään tikkari lapsen suupielistä!
Kannatais unelmoida jostain vähemmän kuluttavasta, tietysti ajoneuvovero on suuri kun on päästötki noissa
- Cad
Näin meistä tehdään surkeaa, harmaata ja poliitikkoihin sokeasti uskovaa VW- konserni uskovaista porukkaa. Iloita ei saisi edes oikeesti huippulaatuisista Jenkeistä, eli erottua ei saa vaan sellainen pitää verottaa hengiltä.
- Anonyymi
itse ajan museokilpisellä caddyllä sen 4000km kesässä, eikä nämä 20litraa satasella vie mikä se autovero on, tai kallis vakuutus?
- Anonyymi
Nothstar vie 10-16 satasella, joten paska aloitus. Pikku Toyotan näyttökin osoittaa usein 99,99 litran kulutuksia. Cadillac kuluttaa niin vähän, että vaatimattomalla 40 tkm ajomäärällä sillä ei ole mitään merkitystä oikealle miehelle.
- Anonyymi
Onko tuolla nyt oikeasti jotain merkitystä, jos haluaa toteuttaa unelmaansa? Osta joku toinen auto, diesel, kaveriksi. Vai jokohan noita Caddyjä saa tiisselillä? Laita joku vanha käkkylä ja Duramax koneeksi :)
- Anonyymi
Ei ne kulutukset nyt sentään mitään 20l sentään jokaisessa ole. :D Kymppi menee aika useassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 695216
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai594637Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1254591Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381927- 861549
- 921514
- 2581456
- 3301121
- 200981
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51913