Laitakarin parlamentti on vain paikalinen ämmä kerho.
Laitakarin parlamentti.
12
571
Vastaukset
- tulispajäätä
Tieto on valtaa ja täällä sitä riittää.
- Häpeän
Yksikään nainen ei juorua niinpajon kuin nämä säälittävät hyypiöt.
- parlamentaristi
Onko tämä ST1 parlamentin kanssa kilpaileva organisaatio vai pelkästään eri istuntopaikka? (vrt. EU:n Bryssel / Strasbourg)
Voiko molemmissa parlamenteissä olla jäsenenä samanaikaisesti?
Missä on kokouksien yleisölehteri vai kokoontuvatko Kiven ääressä? Jotenkin hassulla tavalla tulee mieleen eräs uskontokunta joka kiertää erästä kiveä jossain aavikon keskellä....
Ilmeisesti tuulen yläpuolelta kannattaa keskusteluja seurata? - Vaaralinen.liikuja
Kukas ajelee sellaisella volvolla olisiko s 80 tai s 60 ...... näkeekö se edes tieyä kun ratin takaa ei näy kuin kuskin korvat, onko nulikka vai muuten vaan joku käppänä.
- kuulut
Ei mikään persaukisten parlamentti .Eilenkin kolme Mersua ja yksi iso volvo paikalla.
- Yrittäjiä.kai
Tänään kävin katsomassa löylynlyömiä ukkoja, siellä ne istui autoissaan ikkunat auki, kaks mersuu kolme volvoo. Pitä lähteä pikaisesti pois omalla opelilla.
- 12345555
Hei.. Oletteko te arvostelijat se työtön ryhmä, joka kateellisena seuraa mitä muut tekevät. Eikö teillä ole töitä. Ja sitä paitsi voitte tekin perustaa ihan oman seuran.....Mun mielestä tää on hyvä juttu
- Majormies
Ei ole töitä ei, mutta en kaipaakaan töitä, senverran hyvin tulee rahaa liitosta ja kaveri sanoi että saa sairaseläkettä 2500€ kuukaudessa kuulenma pärjää sillä kun ei kauheesti tuhlaile.
- Syyläkullit
Ei ole työtä enkä kaipaa myöskään työtä, rahnaa tulee ja rahnaa menee. Eikä tarvii kävellä työrytkyt päällä niinkuin tuo marakattilauma. Senverran täytyy sanoa että kun noiden volvojen ja mersujen arvo lasketaan yhteen niin sillä rahalla ei saa kuin rupia persiisiin.
- marakattilaumatehnyt
mitä tää marakattilauma on teille tehnyt... kun ootte noin katkerii,,, kuulostatte ihan akoilta kun poraatte täällä...hävetkää!!!
- tulispajäätä
Hyvä että ovat siellä Laitakarissa , eikä täällä keskustassa ihmisten silmissä. Laiturilla riittää tilaa kaikille ja kaikenlaisille. Kävi siellä taannoin itse presidentti Halonenkin ja valitti että on kylmä tuuli ja eikös siellä ole patsaspuistokin jossa on Vanhanen ja Susa lähekkäin.
- ensvonhertzzz
onko luvial ihmisii.... katkerii vanhoi akkoja jotka puuttuu toisten asihoihin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1007532Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3666616Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613954Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293699Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1942175Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os201887- 621650
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181596Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11480Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11477