Onpa teillä siellä Raisiossa kyllä hullua porukkaa. Saimme sen todeta laivalla. Neljä Raisiolaista noin 30v miestä eivät todellakaan esiintyneet risteilyllä edukseen. Jo terminaalissa heillä oli vaikeuksia päästä siitä kortti/portti systeemistä läpi ja rupesivat siinä kiroilemaan ja huutamaan niin että vahtimestari joutui puuttumaan asiaan. Laivalla törmäsimme samaan porukkaan taxfreessa ja käytös ei sielläkään ollut kehuttavaa sillä haistattelivat kassa henkilölle ja saivatpa pudotettu muutaman viinapullonkin maahan niin että ne hajosi. Vielä puolenyön jälkeen törmäsimme ikävä kyllä kertaaleen samaan porukkaan joka potki ja hakkasi peliautomaatteja sillä seurauksena että järjestyksenvalvojat veivät heidät mukanaan.
Ihmetyttää vaan että miten tuollainen porukka pääsi edes laivaan.
Ihmetyttää vaan että miten tuollainen porukka pääsi edes laivaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mistä päätteelit että nämä neljä miestä ovat juurikin Raisiolaisia. Luulempa kyllä että osa on Naantalilaisia.
Tuo on ihan odotettua ja normaalia käytöstä uudenvuodenyönä. Ps. Laivan putkan kokenut uudenvuodenyönä 2015.
Perus persu meininkiä. Äänestäkää vaan sitä natsihuoraa, jos paskamahat jaksatte uurnille edes lyllertää.
aloittaja pisti laivalla ranttaliksi, ja yrittää nyt laittaa sekoilunsa lainkuuliaisten raisiolaisten piikkiin. hyi, hyi sinua. raisiossa ei retkuja, ja narkkeja edes ole. yksi juoppo on nähty viimeeksi raisiossa joskus 70 luvulla, hänkin paljastui lopulta turkulaiseksi.
Kyllä Raisossa asuu ainoastaan itsetunnottomia koviksia niin naisissa kun miehissä. Olen asunut pari vuotta täällä, enkä todellakaan ihmettele väkivaltatilastoja. Umpimielisiä, itsekkäitä maailmalle irvisteleviä kyynisiä kaikki tyynni. Kylän raitilla katsotaan uutta asukasta kuin lehmä uutta ämpäriä. :))
Varsinais-Suomen asukkaissa on jotain häikkää! En luota yhteenkään!
Muuta nyt hyvä ihminen pois sieltä raision perslävestä, ihmisten ilmoille!
Muutan kyllä. Uusi koti on hankittu muualta.
me vaan kartetaan teitä lapin noitia
Jokos pojat ovat korvanneet aiheutttamansa vahingot vai tullaanko asia viemään laivayhtiön puolesta eteenpäin?
Ainakin tälle yhdelle Naantailaiselle tullaan lisämään tämäkin käsiteltävien asioiden listalle.
Taitaa olla tulossa piiiiiitkä kakku?
Satua