Tuleeko kissat ikinä toimeen?

Turnip

Meille tuli 1,5 vuotiaan leikatun kollin seuraksi 22.12. noin parivuotias leikattu tyttö. Heti alusta alkaen poju ollut kiinnostunut tytöstä, ei ole murissut tai sähissyt tai mitään ja tutustuttaminen lähti hyvin käyntiin eri huoneissa. Kohta saatiin päästää kissat jo samaan tilaan ja kaikki meni ihan ok, yhtä asiaa lukuunottamatta.

Meidän poju on hirveän leikkisä ja vaanii ja jahtaa tyttöä hereilläoloaikana. Huomaan, että poju on leikkimielessä jahtaamisissa mukana, mutta tyttö ei tästä tykkää. Tyttö sähisee ja murisee sekä puree ja raapii toista ihan tosissaan. Ollaan kissat erotettu aina kun tyttö alkaa huutaa pojan painimisen yhteydessä ja nyt ollaan melkein palattu takaisin lähtötilanteeseen, että kissat jatkuvasti eri huoneissa. Kyllä aina välillä tyttökin kiehnää poikaa ja poika pesee kiltisti tyttöä, mutta tämä tapahtuu tosiaan vaan silloin kun poikakin on rauhallisella päällä eikä leikkisänä.

Ollaanko liian hätäisiä toiveen kanssa, että kissat alkaisi jo nyt tulla toimeen jos tulevat, vai onko mahdollista vielä, että molemmat tottuu tilanteeseen ja alkavat jossain vaiheessa tulla kunnolla toimeen?

4

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erikoistunutlääkäri

      älkää menkö ainakaan riitelyn väliin. kisojen pitää antaa selvittää ongelmansa keskenään.

    • 7445675445

      Luottamuksen syntyminen kissojen välille kestää.Erottaminen aiheuttaa, et kaikki alkaa alusta.Koita leikitellä poikaa niin paljon, et pysyis rauhallisempana tytönkanssa.Luulis ajallaan tottuvan.

    • TassuNanto

      luottamusta lisää kun ne esim syövät yhdessä, eli anna kädestä herkkuja siten että ne istuu vierekkäin, samalla voit opettaa istumista ja tassunantoa

      • hgdskl

        jätkä kirjoitti samasta asiasta toisessa persoonassaan. luulet, että ei muka tajuta. harmittaako, ko ei sepustuksesi herätä kiinnostusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1688
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1649
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1562
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1408
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1366
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      906
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      451
      898
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      889
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      842
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      819
    Aihe