Ulvoitko kuuta

Ulvoitko nainen kuuta?
Herättikö kuu sinut yöllä?
474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei herrättänyt..
Nukuin todella hyvin...
Univelkaa nääs...💤💤💤😏😘

Äänestä

Miten en sitä hoksannut. Oliko viime yönä Täysikuu? Seuraan luontoa, mutten nyt ole tajunnut, pysynyt oikein kärryillä.
Nukuin 2 tuntia viime yönä. Nyt ihan jyrän alle jäänyt olo. Yöllä olin virkeä, kuin päivällä ja nyt tosi paljon vähemmän virkeä.
Kuuhulluus minulla ainaki ollut iöt ajat.

Äänestä
  • Tarkistin. Superkuu ollut viime yönä. En tiennyt, huolestuttavaa. Alan jäämään pois kuvioista.

    Äänestä

Valvoin vain.
Ajattelutti asiat. Läheiset, jotka eivät ole täällä enää kauaa. Eilen tapasin ja jäi painamaan mielenpäälle.
Ketutti loman loppuminen, ei innostanut ottaa rekeä perään vedettäväksi koko pitkän talven taas.
Kuu? Se on yksi paskan hailee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mäntti.m kirjoitti:

Ulvoitko nainen kuuta?
Herättikö kuu sinut yöllä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu