Tutkimus: Hybrideistä tulee Suomen suosituin auto

Tutkimus: Hybrideistä tulossa Suomen suosituin autotyyppi. Tutkimuksen tulosten perusteella hybridiautot kasvattavat tulevaisuudessa suosiotaan voimakkaasti ja nousevat Suomen suosituimmaksi autotyypiksi.

https://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/tutkimus-hybrideista-tulossa-suomen-suosituin-autotyyppi/6667288#gs.iicZDd8
11136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mercedes-Benzillä meni hyvin, kasvua 10,6 prosenttia.

Äänestä
  • Nollasta on helppo kasvaa.

    1Äänestä

Trollit hiljaa Toyota on paras ja halutuin aina ja nyt.

Äänestä

Toyotalla on jo ladattavia hybridejä suomen mallistossakin ja lisää tulee.

Äänestä
  • EU:ssa myytiin vuoden 2017 tammi-syyskuun aikana yhteensä 152694 kpl ladattavia autoja siis sähkö tai hybridi. Suomessa myytiin samaan aikaan niitä yhteensä 2086 kpl, joista Toyotia yhteensä vain 44 kpl.

    Äänestä

  • jäitä.hattuun kirjoitti:

    EU:ssa myytiin vuoden 2017 tammi-syyskuun aikana yhteensä 152694 kpl ladattavia autoja siis sähkö tai hybridi. Suomessa myytiin samaan aikaan niitä yhteensä 2086 kpl, joista Toyotia yhteensä vain 44 kpl.

    Ei myyty samaan aikaan vaan Toyota Prius Plug-In tuli liikkeisiin ja myyntiin vasta toukokuussa 2017.

    Äänestä

  • ÄläValehtele kirjoitti:

    Ei myyty samaan aikaan vaan Toyota Prius Plug-In tuli liikkeisiin ja myyntiin vasta toukokuussa 2017.

    1-11/2017 myyty 66 kpl, se nyt ei ole paljon kauniimpi luku.

    Äänestä

Toyota on köyhän kansan kulkuväline ja meillä se on jotenkin saanut poikkeavan suosion. Suomalainen ei ymmärrä autoista ja autoilusta juurikaan, siis noin suuressa kuvassa ja siksi Yariksia seilaa teillä menee laidasta laitaan.

Äänestä

No siinä riittää petterillä pureskeltavaa ja nieleskeltävää loppuelämäksi ja paha mieli kaiken lisäksi. On se vaan ihmeellinen asia kun petteri on viisas ja muut niin tyhmiä että ajavat Toyotalla ja vielä suuressa kuvassa kun on koko maailman suosituin merkki.

Äänestä

Ei kukaan täyspäinen halua enää vanhanaikaista dieseliä tai bensarutkutinta kun on kerran hybridillä ajanut!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Suosituin_on_Toyota kirjoitti:

Tutkimus: Hybrideistä tulossa Suomen suosituin autotyyppi. Tutkimuksen tulosten perusteella hybridiautot kasvattavat tulevaisuudessa suosiotaan voimakkaasti ja nousevat Suomen suosituimmaksi autotyypiksi.

https://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/tutkimus-hybrideista-tulossa-suomen-suosituin-autotyyppi/6667288#gs.iicZDd8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu