Tutkimus: Hybrideistä tulossa Suomen suosituin autotyyppi. Tutkimuksen tulosten perusteella hybridiautot kasvattavat tulevaisuudessa suosiotaan voimakkaasti ja nousevat Suomen suosituimmaksi autotyypiksi.
https://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/tutkimus-hybrideista-tulossa-suomen-suosituin-autotyyppi/6667288#gs.iicZDd8
Tutkimus: Hybrideistä tulee Suomen suosituin auto
15
123
Vastaukset
- lämmittää.mieltä
Mercedes-Benzillä meni hyvin, kasvua 10,6 prosenttia.
- Pidetään_mielessä
Nollasta on helppo kasvaa.
- välikausituote
Ladattavat ja sähköautot ovat tulevaisuus. Tojolla vaan näyttää vähän tökkivän ladattavan Priuksensa kanssa. Ei päästäne edes vuoden 2012 tasolle (73 kpl).
https://arctic-ev.omaverkkokauppa.fi/epages/arctic-ev.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/2015010202/Categories/Saehkoeautot/Ensirekister_idyt_ladattavat_hybridit_2012-2017 - Pieru-Einari
Trollit hiljaa Toyota on paras ja halutuin aina ja nyt.
- Maailmallakin.ykkönen
Toyotalla on jo ladattavia hybridejä suomen mallistossakin ja lisää tulee.
- jäitä.hattuun
EU:ssa myytiin vuoden 2017 tammi-syyskuun aikana yhteensä 152694 kpl ladattavia autoja siis sähkö tai hybridi. Suomessa myytiin samaan aikaan niitä yhteensä 2086 kpl, joista Toyotia yhteensä vain 44 kpl.
- ÄläValehtele
jäitä.hattuun kirjoitti:
EU:ssa myytiin vuoden 2017 tammi-syyskuun aikana yhteensä 152694 kpl ladattavia autoja siis sähkö tai hybridi. Suomessa myytiin samaan aikaan niitä yhteensä 2086 kpl, joista Toyotia yhteensä vain 44 kpl.
Ei myyty samaan aikaan vaan Toyota Prius Plug-In tuli liikkeisiin ja myyntiin vasta toukokuussa 2017.
- jäitä.hattuun
ÄläValehtele kirjoitti:
Ei myyty samaan aikaan vaan Toyota Prius Plug-In tuli liikkeisiin ja myyntiin vasta toukokuussa 2017.
1-11/2017 myyty 66 kpl, se nyt ei ole paljon kauniimpi luku.
- Kansanvankkuri
Toyota on köyhän kansan kulkuväline ja meillä se on jotenkin saanut poikkeavan suosion. Suomalainen ei ymmärrä autoista ja autoilusta juurikaan, siis noin suuressa kuvassa ja siksi Yariksia seilaa teillä menee laidasta laitaan.
- poikkeava.suosio
No siinä riittää petterillä pureskeltavaa ja nieleskeltävää loppuelämäksi ja paha mieli kaiken lisäksi. On se vaan ihmeellinen asia kun petteri on viisas ja muut niin tyhmiä että ajavat Toyotalla ja vielä suuressa kuvassa kun on koko maailman suosituin merkki.
Ei kukaan täyspäinen halua enää vanhanaikaista dieseliä tai bensarutkutinta kun on kerran hybridillä ajanut!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1845052Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,244453Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2573034Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432922- 522531
- 271939
- 541853
- 771814
- 221787