Revontuletko sytytttivät tulipalon ? Kyllä on miehellä huono tuuri kun talot palaa alvariinsa. Olivatko vakuutukset olivat kunnossa. Kyllä on kun rehellistä miestä näin luoja rankaisee.
Vihteljärvi kuuma kylä.
kultaketjumikke
10705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä todella ihmetyttää kun näin rehellisellä miehellä sattuu palamaan kaksi taloa muutaman vuoden sisään. Ja molemmilla kerroilla sattuu vielä olemaan Lapissa lomailemassa. Jo on huonoa tuuria.
Onkohan alibi pitävä.
Oliko tämä Transiitti mihen lotto päivä. Jos itse lapissa missä sukulais apumies ?
Ukkonen sytytti palon
Täytyy kyllä ihmetellä ja kummastella poliisien ammataitoa jos eivät tätä nilkki jo pistä lusimaan.
Pitkä on vahinkohistoria. Vakuutusyhtiölle on mennyt monta autoa vuosikausia ja nyt on sitten siirrytty taloihin. Ei taida vakuutusetsivät olla ihan hereillä
Se pelaa joka osaa
Kateelliset pitää nyt vaan suunsa kiinni ja hankkii oman elämän ettei tarvi muiden sellaisiin puuttua eiks joo..? Kunpa kaikilla olis niin paljon duunia ettei aika riitäisi muiden asioita tonkia.
Ja kateelliset maksaa myös vaakuutus maksuisansa nämä toisten törpöilyt.
Joko on nalkissa tai ainakin epäiltynä ?
Missäs päin Vihteljärvellä tämmöstä sattunut ja koska?