Saab on taas tehnyt uudet kaupat, tälläerää suomalaisten kanssa.
https://www.is.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000005512655.html
Saab on vahvassa myötätuulessa maalla, merellä ja ilmassa.
Saabin uudet miljoonakaupat Suomeen !
12
364
Vastaukset
- tuli_ja_meni
Asekauppoja tehneellä Saabilla ei ole mitään tekemistä konsurssiin vuosituhannan alussa menneen romuautomerkin kanssa.
- K-Koistinen
Saabin Jas Gripenit lienee Puolustusvoimien valinta uusiksi hävittäjiksi ja silloin puhutaan jo miljardikaupoista. Kyllä Saab on hyvä merkki. Ja melkein kotimainen.
- tungeperseeseesrecatcha
Kaksi tällaista tapausta tiedossa :D Molemmat tunkeneet Stokkan pakastemacaroneja Ladureen 2 vuotta vanhaan rasiaan :D
Ei oo totta!!!!!
LOL OMG! - Iltapaskassavalehdellaan
Tämä on paljastusketju siitä miten ihmiset yrittävät epätoivoisesti saada elämänsä näytämään kalliimmalta netissä kuin se koskaan oikeasti olisi. Etkö muka hoksannut tekstin aloituksesta? Rahalla ei saa päättelykykyä näköjään :D
Haista vittu mulla on rahaa ihan vitusti vitun köyhä paskakasa- Adhokki
jos itse ajaisit 150 euron Saabin ongelmapesällä paperipussi päässä, voisi sinunkin mieleesi tulla keksiä jotain kivaa Saabista, vaikka autojen valmistus onkin lopettu, kun minä olin vielä amiksessa.
- Viiksivallukin
Saab teki aikoinaan liian vahvoja autoja. Kunnolla ruostesuojattuna niistä ei tahdo päästä ajamalla eroon. Kestää aina vaan. Nytkin katsastuksesta laakista läpi vaikka mittarissa 576 tkm ja ikää 12 vuotta. Eikä viiteen vuoteen ole mitään tehty ko ajettu vaan ja öljyt vaihdettu.
- Adhokki
Haluatteko lisää satuja?
- Saaabbisti
Tosiasia on se että Saab on tekemässä miljardikaupat Suomen Puolustusvoimien kanssa. Saab on vahva Pohjolan brändi ja ikoni sekä maalla, merellä että ilmassa.
https://saabgroup.com/ - Autotoimittaja-
Ja taas Saab investoi Suomeen mm. Tampereen seuduille uusia laitoksia.
https://www.hs.fi/talous/art-2000005527998.html - Saabbisti
Tämä tieto todellakin pitää paikkansa. Saab on taas pitkästä aikaa investoimassa Suomeen.
https://saab.com/region/Finland/news-and-press-releases/nyheter/2018/saab-inaugurates-new-development-centre-in-finland/- tuli_ja_meni
Ja kuten muistamme konkurssiin mennyt Saabin surkea autoteollisuus on heitetty kaatopaikan kuormaan jo viime vuosituhannella.
- Turbo-Urpo
Meikä ajelee 2014 Saab 9-3:lla. En tiedä millä vuosituhannella lienee tehty, mutta hyvin pelittää. Näissä uudemmissa ohjaus ei vikuroi niin paljon vanhemmissa, että jotain ne on muutelleet vuosien mittaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257