Saab on taas tehnyt uudet kaupat, tälläerää suomalaisten kanssa.
https://www.is.fi/taloussanomat/porssiuutiset/art-2000005512655.html
Saab on vahvassa myötätuulessa maalla, merellä ja ilmassa.
Saabin uudet miljoonakaupat Suomeen !
12
312
Vastaukset
- tuli_ja_meni
Asekauppoja tehneellä Saabilla ei ole mitään tekemistä konsurssiin vuosituhannan alussa menneen romuautomerkin kanssa.
- K-Koistinen
Saabin Jas Gripenit lienee Puolustusvoimien valinta uusiksi hävittäjiksi ja silloin puhutaan jo miljardikaupoista. Kyllä Saab on hyvä merkki. Ja melkein kotimainen.
- tungeperseeseesrecatcha
Kaksi tällaista tapausta tiedossa :D Molemmat tunkeneet Stokkan pakastemacaroneja Ladureen 2 vuotta vanhaan rasiaan :D
Ei oo totta!!!!!
LOL OMG! - Iltapaskassavalehdellaan
Tämä on paljastusketju siitä miten ihmiset yrittävät epätoivoisesti saada elämänsä näytämään kalliimmalta netissä kuin se koskaan oikeasti olisi. Etkö muka hoksannut tekstin aloituksesta? Rahalla ei saa päättelykykyä näköjään :D
Haista vittu mulla on rahaa ihan vitusti vitun köyhä paskakasa- Adhokki
jos itse ajaisit 150 euron Saabin ongelmapesällä paperipussi päässä, voisi sinunkin mieleesi tulla keksiä jotain kivaa Saabista, vaikka autojen valmistus onkin lopettu, kun minä olin vielä amiksessa.
- Viiksivallukin
Saab teki aikoinaan liian vahvoja autoja. Kunnolla ruostesuojattuna niistä ei tahdo päästä ajamalla eroon. Kestää aina vaan. Nytkin katsastuksesta laakista läpi vaikka mittarissa 576 tkm ja ikää 12 vuotta. Eikä viiteen vuoteen ole mitään tehty ko ajettu vaan ja öljyt vaihdettu.
- Adhokki
Haluatteko lisää satuja?
- Saaabbisti
Tosiasia on se että Saab on tekemässä miljardikaupat Suomen Puolustusvoimien kanssa. Saab on vahva Pohjolan brändi ja ikoni sekä maalla, merellä että ilmassa.
https://saabgroup.com/ - Autotoimittaja-
Ja taas Saab investoi Suomeen mm. Tampereen seuduille uusia laitoksia.
https://www.hs.fi/talous/art-2000005527998.html - Saabbisti
Tämä tieto todellakin pitää paikkansa. Saab on taas pitkästä aikaa investoimassa Suomeen.
https://saab.com/region/Finland/news-and-press-releases/nyheter/2018/saab-inaugurates-new-development-centre-in-finland/- tuli_ja_meni
Ja kuten muistamme konkurssiin mennyt Saabin surkea autoteollisuus on heitetty kaatopaikan kuormaan jo viime vuosituhannella.
- Turbo-Urpo
Meikä ajelee 2014 Saab 9-3:lla. En tiedä millä vuosituhannella lienee tehty, mutta hyvin pelittää. Näissä uudemmissa ohjaus ei vikuroi niin paljon vanhemmissa, että jotain ne on muutelleet vuosien mittaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809