Uudenkaupungin posti on hidas ja laiska.
Lähettäjä hosuu paketin Postin kuljetettavaksi. Postin lajittelukeskus sun muut huhkii kuin viimeistä päivää jotta paketti olisi nopsasti vastaanottajalla. Postin lähetystenseurannassakin itse lupailevat, että viimeistään silloin ja silloin pakettisi on noudettavissa pakettiautomaatista.
Niin taas painui luvattu päivä iltaan ja se kelloaikakin jäi jo taakse. Paketti maatamötköttää edelleen jossain muualla, kuin Itäpoijun pakettilokerossa noudettavana.
Uudessakaupungissa se lähetys on ollut jo pitkästi toista vuorokautta eli 31 tuntia. Ei niillä Postilaisilla nyt luulisi nurmikonleikkuuta eikä lumitöitäkään kiirenään olevan.
Hidas Posti
1
312
Vastaukset
- kustinpolkema
Tuli mullekkin postia työvoimatoimistosta ,odotin työttömyyskorvaus ilmoitusta joka nyt perjantaina olisi pitänyt tulla vaan tuli päivärahan katkaisuilmoitus oli muka postitettu jo kaksi viikkoa sitten joten lappu oli kulkenut muutaman satametriä päivässä.Työvoimatoimiston ilmeisesti huumorimielinen ilkeä teko ei ollut mulle mitään huumoria.Kuukausia kestävän tappelunjälkeen joutuivat tunnustamaan että vika oli ollut yksinomaan vain heissä ja joutuivat perumaan päivärahan katkaisun kuitenkin eivät tunnustanut tätä postin töppäystä.Tietenkin ilkeämielisyyttään järjestivät päivärahamaksupäiväksi tämän päivärahan keskeytyspäätöksen.
( Tapahtui muutama vuosi sitten)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1104316
- 793513
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?833359Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223301Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?263258- 732935
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim642807"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452790Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852579- 92492